Nowości medyczne,  Wiadomości medyczne

15 października przypada Światowy Dzień Mycia Rąk

W dniu 15 października przypada Światowy Dzień Mycia Rąk. Święto to zostało ustanowione w 2008 roku, aby podkreślić fakt jak ważne jest właściwe mycie rąk, które chroni przed przenoszeniem zarazków.

W nawiązaniu do Światowego Dnia Mycia Rąk, Tork przeprowadził badanie dotyczące zwyczajów mycia rąk na 8000 osób w 8 krajach. Wyniki badania pokazują, że pomimo wysiłków, jakie są podejmowane w ostatnich latach i kilku epidemii grypy, wciąż istnieje potrzeba edukacji ludzi w dziedzinie higieny i mycia rąk.

Wyniki badania pokazują, że używanie mydła do mycia rąk w dalszym ciągu nie zawsze jest rutynową czynnością:

• Wiele osób odpowiedziało, że czasami zdarza im się nie użyć mydła podczas rutynowego mycia rąk. W niektórych krajach, aż 50-60 procent populacji nie używa mydła regularnie.

• Kobiety używają mydła częściej niż mężczyźni.

• Głównym powodem nie używania mydła do mycia rąk jest jego brak w łazience, mimo tego faktu wiele osób mimo wszystko traktuje mydło jak zbędny dodatek.

Chociaż mycie rąk wodą i mydłem jest ważne, równie ważne jest późniejsze ich wytarcie do sucha. Wilgotne ręce przenoszą więcej bakterii i wirusów niż ręce suche. Najlepszym sposobem zapobiegania roznoszenia bakterii i wirusów jest używanie ręczników papierowych.

Badanie zostało przeprowadzone we wrześniu 2012 w Rosji, USA, Holandii, Francji, Szwecji, Niemczech, Polsce, i Wielkiej Brytanii. Więcej informacji o Światowym Dniu Mycia Rąk można znaleźć na stronie: http://www.globalhandwashing.org/

Czy myjesz dłonie prawidłowo?

Wykonaj następujące czynności podczas mycia i suszenia rąk:

1. Spłukaj dłonie wodą.

2. Zastosuj tyle mydła w płynie, piance lub kostce, aby pokryć powierzchnię obu dłoni.

3. Dobrze spień mydło.

4. Pocieraj dłonie o siebie, przez co najmniej 20-30 sekund. Pamiętaj, aby pocierać całą powierzchnię dłoni włącznie z tyłem, nadgarstkami, przestrzenią między palcami oraz opuszkami palców.

5. Dobrze opłucz dłonie.

6. Wysusz ręce ręcznikiem papierowym.

 

Svenska Cellulosa Aktiebolaget SCA

SCA jest międzynarodowym koncernem działającym w branży higienicznej i leśnej, wytwarzającym artykuły higieniczne oraz produkty pochodzenia drzewnego. Artykuły SCA są sprzedawane w ponad 100 krajach. SCA oferuje produkty wielu znanych marek, w tym marki globalne Tena i Tork. Dochód uzyskany ze sprzedaży naszych produktów w 2011 wyniósł 106 miliardów SEK (11,7 mld EUR).  SCA zatrudnia 37 000 pracowników. Więcej informacji na www.sca.com.

 

PR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *