Artykuły dziecko,  Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

ABC chorób wieku dziecięcego

 
 

ABC chorób wieku dziecięcego
Pod redakcją Romy Rokickiej-Milewskiej
Cena katalogowa 79 zł
Format: B5
Objętość: 744 strony
Zdjęcia: 147 (pełen kolor)
Ilustracje: 90 (pełen kolor)
Oprawa: Twarda
ISBN 978-83-200-4121-7

Jest to praktyczne kompendium chorób i problemów zdrowotnych występujących u dzieci, przeznaczone dla rodziców i opiekunów.
W pierwszej części książki znajdują się wiadomości ogólne, dotyczące rozwoju dziecka, od życia płodowego do wieku szkolnego, zasad prawidłowego odżywiania, najważniejszych objawów chorobowych, profilaktyki chorób zakaźnych oraz zapewnienia bezpieczeństwa w domu i poza nim.
Druga części publikacji stanowi leksykon chorób wieku dziecięcego, podzielonych na poszczególne specjalności medyczne, w tym m.in. alergologię, chirurgię, dermatologię, gastroenterologię, endokrynologię, pulmonologię, a także psychiatrię i psychologię.
W przystępnie napisanych hasłach uwzględniono przyczyny i objawy chorób oraz metody ich leczenia, a także praktyczne wskazówki dla rodziców.

W książce, napisanej przez zespół wybitnych specjalistów, uwzględniono nie tylko najnowsze osiągnięcia światowej medycyny, ale również polskie realia i normy rozwoju oraz specyfikę zachorowań spotykaną w naszym kraju.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *