Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Ageno liderem medycznych rozwiązań internetowych opartych o WordPress

Czym jest WordPress? Krótko mówiąc jest bardzo popularną, nowoczesną platformą umożliwiającą tworzenie stron internetowych na wysokim poziomie. Zastanawiasz się czy jest Ci do czegoś potrzebna? Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno banalnie proste pytanie. Czy chcesz żeby Twoja strona internetowa była profesjonalna i praktyczna, ale jednocześnie jak najbardziej atrakcyjna pod względem wizualnym? Jeśli właśnie o to Ci chodzi, to koniecznie zastanów się nad sięgnięciem po platformę WordPress.

Kilka słów o platformie WordPress

Może okazać się, że to idealna propozycja dla Twojej firmy.

WordPress większości z nas pewnie kojarzy się z prowadzeniem bloga. I słusznie, bo pierwotnie został zaprojektowany głównie do obsługi blogów, ale obecnie nie jest to już jego jedyne zastosowanie. Otóż ze względu na to, że opiera się na licencji z wolnym dostępem można na nim budować również dużo bardziej zaawansowane strony i systemy. Platforma została napisana w języku PHP i wykorzystuje powstałą w 1995 roku bazę danych mySQL. Jeśli chodzi o sposób rozpowszechnienia systemu to posłużono się w tym przypadku stworzoną w 1989 roku licencją GNU General Public License. Poprzednikiem WordPressa był system blogowy o nazwie b2/cafelog. Czego potrzeba by móc zacząć korzystać z platformy? Do jej użytkowania niezbędny jest serwer WWW z obsługą PHP i serwer MySQL. Pierwsza oficjalna wersja WordPressa czyli 0.7 została wprowadzona w życie 27 maja 2003 roku. Po niej powstało jeszcze wiele kolejnych, najnowsza czyli 4.1 funkcjonuje od 18 grudnia 2014 roku. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że nazwę WordPress zaproponowała Christine Sellect, a zgodnie z uznaną konwencją nazwy kolejnych wersji to nazwiska największych gwiazd muzyki jazzowej. Aktualna wersja została nazwana ‚Dinah’ na cześć szalenie popularnej w kręgach jazzowych wokalistki Dinah Washington. Poprzednie nosiły nazwy takie jak na przykład ‚Basie’ dla uczczenia nazwiska Counta Basie, amerykańskiego pianisty jazzowego czy ‚Reinhardt’ na cześć gitarzysty jazzowego Django Reinhardta.

Dlaczego warto korzystać z platformy WordPress?

Pierwszą i zasadniczą jej zaletą jest bardzo prosta obsługa, dzięki temu prowadzenie strony internetowej czy bloga jest czystą przyjemnością, a nie wielką udręką. Zarządzanie stroną opartą na WordPressie opanujesz w mgnieniu oka, bez zbędnych nerwów i frustracji. Kolejną mocną stroną platformy jest fakt, że charakteryzuje się sporym wachlarzem dostępnych szablonów czy widgetów, co wyróżnia ją na tle konkurencyjnych platform. Co ważne nie jest kosztowna, zwłaszcza w porównaniu z platformami dedykowanymi, a jak wiadomo czynnik ekonomiczny ma obecnie kluczowe znaczenie dla wielu osób. W dzisiejszych czasach rozwój technologii następuje w bardzo szybkim, wręcz zastraszającym tempie. WordPress w związku z tą utrzymującą się tendencją również nieustannie się rozwija, po to by zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. W tym celu co jakiś czas wprowadza swoje nowe, coraz doskonalsze wersje. Platforma WordPress ma wielu zwolenników, bo daje bardzo duże możliwości, warto samemu przekonać się jak fantastycznie się spisuje. Jeśli chciałabyś zacząć z niej korzystać to mam dla Ciebie na koniec dobrą radę. Jaką? Żeby wprowadzić system oparty o platformę WordPress naprawdę warto zwrócić się do doświadczonych w tej kwestii specjalistów, dzięki którym w pełni wykorzystamy jego możliwości. Zacznij działać już teraz, a wkrótce dzięki WordPressowi będziesz mógł cieszyć się swoją nową, praktyczną i ładną stroną internetową. Nie ma na co czekać!

Bielska firma liderem rozwiązań opartych na WordPress

Firma Ageno.pl wywodząca się z Bielska-Białej, producent takich rozwiązań jak miniCRM.pl jest liderem rozwiązań opartych o WordPress. Przykładem kompletnej realizacji opartej o platformę WordPress jest firma, specjalizująca się w wyposażaniu aptek ? Eprus. Zadaniem firmy Ageno, było stworzenie kompletnego serwisu, pracującego w oparciu o WordPress. Strona eprus.pl jest multidomenowa i posiada wiele niestandardowych rozwiązań dedykowanych.

Ageno, od ponad 5 lat zdobywa doświadczenie na polu realizacji związanych z systemem WordPress. Strony oparte o tę platformę tworzyło między innymi dla:

  • Brugi;
  • Nobile;
  • Eprus;
  • miniCRM.

Jeśli Twój serwis wymaga odświezenia i potrzebujesz nową prezentację swoich produktów w internecie, z pewnością powinieneś rozważyć ofertę firmy Ageno.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *