Bunty przedszkolaka (przedszkole)

Bunt w okresie przedszkolnym to normalny etap w rozwoju twojego dziecka. To własnie wtedy twój maluch stara się zamanifestować swoje własne „Ja”. Podkreślić odrębność na tle grupy rówieśniczej.Choć ciągłe „nie” i „zaraz” może doprowadzać cię do frustracji, to pamiętaj, że etap buntu przedszkolnego kiedyś minie. A w tym tekście znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą wam, jako rodzicom przetrwać ten trudny okres.Czas buntu i burz Dziecko buntuje się i krzyczy.

Czytaj dalej Bunty przedszkolaka (przedszkole)

Nowy członek rodziny

slodki-bobas (1)Pojawienie się dziecka to zawsze wielka radość w rodzinie. Nowy członek rodziny, choć najmniejszy i najmłodszy – potrafi sporo namieszać w życiu. Właściwie już sama wiadomość o tym, że dziecko, nowy członek rodziny pojawi się na świecie – bardzo to życie zmienia. Jednak po tym okresie przejściowym, pełnym chaosu i braku jakiejś szczegółowej wiedzy czy ogólniej rzecz biorąc – doświadczenia do działania – przychodzi okres adaptacji do nowej sytuacji. I to własnie zamyka okres chaosu i braku organizacji, a otwiera okres szczęścia. Bo przecież pojawienie się dziecka to największe szczęście, jakie może spotkać człowieka. Czytaj dalej Nowy członek rodziny

Niemowlę na wiosnę, czyli jak ubierać?

Z pewnością możemy powiedzieć, że przyszła wiosna, a przynajmniej ta kalendarzowa. Bowiem jak widzimy, pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, a Polska wiosna od jakiegoś czasu bardzo często wiosny nie przypomina. W Marcu i Kwietniu może się zdarzyć, że dni będą naprawdę ciepłe i będziemy mieli ochotę założyć naszemu niemowlęciu nieco chłodniejsze ubranka. Czytaj dalej Niemowlę na wiosnę, czyli jak ubierać?

Co warto wiedzieć o meningokokach?

wykresMeningokoki, pneumokoki oraz Haemophilus influenzae typu B (HIB) to główne przyczyny bakteryjnego zapalenia mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych, natomiast za większość zachorowań wśród dzieci i młodzieży odpowiadają meningokoki. Obchodzony 24 kwietnia Światowy Dzień Zapalenia Mózgu i Opon Mózgowo-Rdzeniowych (World Meningitis Day)  oraz trwający Światowy Tydzień Szczepień są okazją do edukacji na temat zakażeń meningokokowych oraz ich profilaktyki. Czytaj dalej Co warto wiedzieć o meningokokach?