-
Bunty przedszkolaka (przedszkole)
Bunt w okresie przedszkolnym to normalny etap w rozwoju twojego dziecka. To własnie wtedy twój maluch stara się zamanifestować swoje własne „Ja”. Podkreślić odrębność na tle grupy rówieśniczej.Choć ciągłe „nie” i „zaraz” może doprowadzać cię do frustracji, to pamiętaj, że etap buntu przedszkolnego kiedyś minie. A w tym tekście znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą wam, jako rodzicom przetrwać ten trudny okres.Czas buntu i burz Dziecko buntuje się i krzyczy.
-
W jaki sposób zapobiegać kaszlowi u dziecka?
Wszyscy rodzice są zaniepokojeni, kiedy usłyszą u dzieci kaszel. Często jest to bowiem oznaka poważniejszej infekcji. Dlatego warto rozróżniać, z jakim kaszlem ma się do czynienia oraz poznać pewne sposoby, które pomogą zapobiec rozwojowi choroby. Jesienią jest to szczególnie ważne.
-
Fakty na temat jąkania
Jąkanie to zaburzenie, które coraz częściej występuje nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych. Jednak dla wszystkich, bez względu na wiek jest to poważne zaburzenie, które utrudnia życie.
-
Martyna Wojciechowska, Mela Koteluk i Anna Guzik łączą siły dla Świetlikowa
Aż 14 gwiazd i zespołów muzycznych wzięło udział w akcji mającej na celu zebranie funduszy dla Świetlikowa – Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci oraz Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci w Tychach.
-
Leczenie grypy u dziecka
Przebieg grypy u dzieci jest znacznie poważniejszy niż u dorosłych. Niezbędne jest pozostawienie dziecka w domu oraz zastosowanie odpowiedniego leczenia.
-
Nowy członek rodziny
Pojawienie się dziecka to zawsze wielka radość w rodzinie. Nowy członek rodziny, choć najmniejszy i najmłodszy – potrafi sporo namieszać w życiu. Właściwie już sama wiadomość o tym, że dziecko, nowy członek rodziny pojawi się na świecie – bardzo to życie zmienia. Jednak po tym okresie przejściowym, pełnym chaosu i braku jakiejś szczegółowej wiedzy czy ogólniej rzecz biorąc – doświadczenia do działania – przychodzi okres adaptacji do nowej sytuacji. I to własnie zamyka okres chaosu i braku organizacji, a otwiera okres szczęścia. Bo przecież pojawienie się dziecka to największe szczęście, jakie może spotkać człowieka.
-
Jak dietą wspierać organizm dziecka w okresie zwiększonych zachorowań?
Organizm dziecka jest narażony na częste infekcje, co ma powiązanie z niedostatecznie wykształconym układem odpornościowym. Można jednak wspierać jego działanie, a najlepiej zrobić to z wykorzystaniem właściwej diety – naturalnie i pysznie!
-
Na czym polega psychoterapia młodzieży?
Taka psychoterapia różni się nieco od tej dla dorosłych. Przybierać może różne formy. Najważniejsze, aby trafiała do młodzieży. A to jak wiadomo bywa bardzo trudne.
-
Niemowlę na wiosnę, czyli jak ubierać?
Z pewnością możemy powiedzieć, że przyszła wiosna, a przynajmniej ta kalendarzowa. Bowiem jak widzimy, pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, a Polska wiosna od jakiegoś czasu bardzo często wiosny nie przypomina. W Marcu i Kwietniu może się zdarzyć, że dni będą naprawdę ciepłe i będziemy mieli ochotę założyć naszemu niemowlęciu nieco chłodniejsze ubranka.
-
Co warto wiedzieć o meningokokach?
Meningokoki, pneumokoki oraz Haemophilus influenzae typu B (HIB) to główne przyczyny bakteryjnego zapalenia mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych, natomiast za większość zachorowań wśród dzieci i młodzieży odpowiadają meningokoki. Obchodzony 24 kwietnia Światowy Dzień Zapalenia Mózgu i Opon Mózgowo-Rdzeniowych (World Meningitis Day) oraz trwający Światowy Tydzień Szczepień są okazją do edukacji na temat zakażeń meningokokowych oraz ich profilaktyki.