Zdrowie Publiczne

Portal wiedzy o zdrowiu

Kategoria: Artykuły Kobieta Mężczyzna (Strona 1 z 17)

Czym się różni depilacja od epilacji?

trevin-rudy-986423-unsplashUsuwanie włosów z ciała to priorytetowe zadanie upiększające. U wielu kobiet ciągła depilacja dostarcza wielu problemów ze względu na pozdrażnienia skóry, występowanie wysypek i substancji uczulających zawartych w balsamach oraz kremach do depilacji. Oprócz tego, włosy często odrastają grubsze, czarne i są bardzo nieestetyczne.

Więcej

mammography-2416942_960_720

Dlaczego profilaktyka raka piersi jest tak ważna?

Rak piersi jest chorobą, która bardzo często dotyka kobiety. Nie ma jednego złotego środka, który pozwoli całkowicie wykluczyć ryzyko wystąpienia tej choroby. Jednak obecnie mamy możliwość wykrycia go w bardzo wczesnych fazach, przez co ryzyko śmierci znacznie się zmniejsza. Skoro najpotężniejszą bronią jest profilaktyka, to koniecznie trzeba dowiedzieć się o niej, jak najwięcej, aby przestać się jej bać i badać się regularniej.

Więcej

papierosy

Czy rzucenie palenia bez pomocy specjalisty jest w ogóle możliwe?

Palenie papierosów można śmiało nazwać chorobą cywilizacyjną. Nałóg ten dotyka wielu ludzi w różnym wieku i wielu z nich pozostaje z nim na zawsze. Wielu zabiera życie, młodość, rodzinę czy pieniądze. Część potrafiła się wyrwać i zmienić swoje życie. W ogólnej świadomości jest to jednak przedstawiane jako niezwykle trudne, jako gest silnej woli, który niemalże nigdy nie może być podjęty bez wsparcia specjalisty. Czy rzeczywiście tak jest?

Więcej

3af2d21bd1b34518815b377935df87d4

O bieganiu w miastach słów kilka

Moda na bieganie towarzyszy nam już od kilkudziesięciu lat. W zasadzie znana nam nowożytność, liczona od lat siedemdziesiątych XX wieku, oparta jest w dużej mierze na sporcie. Z jednej strony istnieje potężny przemysł sportu komercyjnego, zawodowego, którego gwiazdy oglądane są przez miliony kibiców na całym świecie, z drugiej strony sport jest coraz częściej także aktywną pasją, uprawianą w pojedynkę. wokół jednego i drugiego rodzaju sportu narósł potężny przemysł, dzięki którem można kupić różnego rodzaju gadżety, ubrania, suplementy itp.

Więcej

beard-2345810_1920

Feromony ludzkie działają – nauka to potwierdza!

Ludzka podświadomość i oddziałujące na nią czynniki stale pozostają obszarem zainteresowania naukowców z całego świata. Jednym z najciekawszych zagadnień z tego obszaru jest wpływ feromonów na ludzkie zachowanie. Wedle producentów syntetycznych feromonów takich jak Lareina24, te lotne substancje semiochemiczne sprawiają, iż emitująca je osoba jest postrzegana jaka osoba atrakcyjna, pewna siebie i godna szacunku. Badania naukowe przeprowadzane w ostatnich latach wskazują, że naprawdę coś w tym jest!

Więcej

adult-ball-close-up-view-339619

Jak wybrać dom opieki dla osoby bliskiej

Zmiana miejsca zamieszkania w wieku senioralnym to jeden z poważniejszych momentów w życiu człowieka. Wiąże się z tym ogromny stres, lęk i świadomość przemijania, które wpłynąć mogą na pogorszenie stanu zdrowia osoby starszej – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Dlatego do problemu należy podejść z rozwagą i wyczuciem. Warto również zasięgnąć uprzednio porady psychologicznej, aby nie zranić nieświadomie bliskiej nam osoby.

Więcej

lek_na_raka

Powikłania po przeszczepie szpiku – dowiedz się więcej

Przeszczepienie szpiku kostnego to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia chorób nowotworowych układu krwionośnego. Dowiedz się więcej o tym rozwiązaniu oraz poznaj ewentualne powikłania.

Więcej

grandparents-2198053_1920

Pieluchomajtki, kiedy możliwa jest refundacja?

Dzięki refundacji Z narodowego Funduszu Zdrowia możliwe jest nabycie pomocniczych środków higienicznych za darmo, lub za niewielką opłatą. Kto ma prawo skorzystać z refundacji i jak z niej skorzystać? 

Więcej

Rezept

Nietrzymanie moczu – przyczyny i porady

Chociaż pieluchy są kojarzone głównie z noworodkami i niemowlakami, zdarza się, że korzystają z nich również osoby dorosłe w związku z nietrzymaniem moczu. Szacuje się, że problem ten dotyczy prawie 400 milionów osób na całym świecie. Różnego rodzaju schorzenia sprawiają, że trzeba korzystać ze specjalistycznych produktów, którymi są pieluchy dla dorosłych. Z czym związane są problemy z nietrzymaniem moczu dla dorosłych i dlaczego pampersy są w takim przypadku idealnym rozwiązaniem?

Więcej

pexels-photo-579474

Profilaktyka raka piersi- zobacz jak zapobiec chorobie

Niestety, każdego roku na raka piersi w Polsce umiera coraz więcej kobiet. Zatrważa zwłaszcza fakt, że większość przypadków jest możliwa do wyleczenia, pod warunkiem regularnych badań. Mimo akcji informacyjnych nadal wiele kobiet ignoruje własne zdrowie i zaniedbuje wizyty kontrolne, nie wspominając o samobadaniu piersi. Istnieje wiele metod profilaktyki piersi. Wystarczy je zastosować, aby zwiększyć swoje szanse na zdrowie i dobre samopoczucie.

Więcej

Page 1 of 17

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén