Zdrowie Publiczne

Portal wiedzy o zdrowiu

Kategoria: Artykuły zdrowie (Strona 1 z 40)

3af2d21bd1b34518815b377935df87d4

O bieganiu w miastach słów kilka

Moda na bieganie towarzyszy nam już od kilkudziesięciu lat. W zasadzie znana nam nowożytność, liczona od lat siedemdziesiątych XX wieku, oparta jest w dużej mierze na sporcie. Z jednej strony istnieje potężny przemysł sportu komercyjnego, zawodowego, którego gwiazdy oglądane są przez miliony kibiców na całym świecie, z drugiej strony sport jest coraz częściej także aktywną pasją, uprawianą w pojedynkę. wokół jednego i drugiego rodzaju sportu narósł potężny przemysł, dzięki którem można kupić różnego rodzaju gadżety, ubrania, suplementy itp.

Więcej

pexels-photo-579474

Profilaktyka raka piersi- zobacz jak zapobiec chorobie

Niestety, każdego roku na raka piersi w Polsce umiera coraz więcej kobiet. Zatrważa zwłaszcza fakt, że większość przypadków jest możliwa do wyleczenia, pod warunkiem regularnych badań. Mimo akcji informacyjnych nadal wiele kobiet ignoruje własne zdrowie i zaniedbuje wizyty kontrolne, nie wspominając o samobadaniu piersi. Istnieje wiele metod profilaktyki piersi. Wystarczy je zastosować, aby zwiększyć swoje szanse na zdrowie i dobre samopoczucie.

Więcej

Doctor and patient have a talk while sitting at the desk near window. Medicine and health care concept in advertising

Jak leczyć zapalenie spojówek?

Pieczenie, suchość, podrażnienie… Brak komfortu w obrębie oka daje Ci się we znaki? Zobacz, czy to nie zapalenie spojówek.

Więcej

monitor_medyczny

Czym jest kardiomonitor?

Kardiomonitor to urządzenie, które ma na celu monitorowanie parametrów życiowych u pacjenta, przez cały okres jego pobytu min. w szpitalu.

Więcej

rodzina-dziecko-ubezpieczenie

Zdrowe i smaczne napoje dla całej rodziny – smak i zdrowie zamknięte w szklanej butelce

Skład domowych soków i napojów wzbudza wiele wątpliwości. Pomimo, że często są one smaczne, niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Duża zawartość cukru, ale przede wszystkim konserwantów i barwników. To te ostatnie wzmacniają smak i zapach napojów, jednocześnie jednak przyczyniają się do powstawania wielu chorób.

Więcej

ankle-2253057_1280

Ortopedia – diagnostyka i narzędzia terapeutyczne

Ortopedia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką oraz leczeniem chorób w obrębie układu kostnego i narządów ruchu człowieka.

Więcej

Experienced female gynecologist is explaining to a woman the concepts of her disease. She is holding and showing a picture of uterus. Young lady is looking at it seriously

Co warto wiedzieć o histeroskopii?

Histeroskopia diagnostyczna (wziernikowanie) jest bezpiecznym badaniem, które daje niezwykle dokładny obraz stanu kobiecych narządów rodnych, zwłaszcza macicy. Jeśli lekarz zalecił jego wykonanie, to nie należy go odwlekać. Prawidłowo i szybko postawiona diagnoza może uratować życie lub, tak jak w przypadku niepłodności, pozwoli na podjęcie skutecznego leczenia.

Więcej

vital42_kompozycja_promo_2

Chudnij, ale nie słabnij!

Ile to już było diet i „cudownych” środków odchudzających? Tysiące? I tak naprawdę schudli tylko nieliczni. Pozostali albo doświadczyli „efektu jo-jo”, albo jedynie osłabili swój organizm. Ewentualnie nie doświadczyli niczego szczególnego. Jaki z tego wniosek?

Więcej

Źródło: cbos.pl

Czy ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje szybszy dostęp do specjalisty? Odpowiadamy

Polacy nieprzychylnie podchodzą do usług medycznych świadczonych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Dlatego nawet 20 proc. Polaków posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Jednak czy taka opcja faktycznie gwarantuje szybszy dostęp do specjalistów?

Więcej

upper-body-944557

Jak mierzy się objętość i pojemność płuc podczas spirometrii? Dlaczego pomiar ten jest istotny?

Badanie spirometryczne jest wykonywane głównie w przypadku podejrzenia tzw. obturacyjnych schorzeń płuc. Obturacja, a więc zwężenie dróg oddechowych, w pierwszej kolejności łączona jest z dwiema chorobami: astmą oskrzelową oraz przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Wskazaniem do przeprowadzenia spirometrii jest też szereg innych schorzeń. Dowiedz się, na czym polega badanie i kto powinien je wykonać.

Więcej

Page 1 of 40

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén