Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Bezcenne zdrowie

Jeśli masz ciarki na myśl o poczekalni pełnej pacjentów, denerwuje cię wizja wielomiesięcznego czekania na wizytę u specjalisty, a widok sali w państwowym szpitalu nie napawa optymizmem, powinieneś skorzystać z lepszych, nowoczesnych rozwiązań.

 

Coraz więcej osób decyduje się wziąć sprawy własnego zdrowia w swoje ręce. Denerwuje nas konieczność korzystania z urlopu, bo właśnie nadchodzi czas wyczekiwanej wizyty u specjalisty, nie chcemy tez czekać kilkanaście miesięcy na prosty zabieg w szpitalu. Dlatego wzrasta popularność rozwiązań, jakie dają prywatne ubezpieczenia medyczne. Polisy zdrowotne cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Na rynku znajdziemy ubezpieczenia w wielu wariantach, najczęściej oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe w ramach pakietów. Każdy pakiet jest skonstruowany tak, by decydująca się na niego osoba mogła otrzymać taki zakres świadczeń medycznych jaki jej najbardziej odpowiada. Nie bez znaczenia są też kwestie finansowe.

 

Ktoś, kto nie chce wydawać wielkich sum na wzmocnienie ochrony swojego zdrowia z pewnością z entuzjazmem zareaguje na fakt, że już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie może otrzymać porządny produkt spełniający jego oczekiwania. Największą popularnością wśród osób szukających prywatnej opieki zdrowotnej cieszą się polisy leczenia ambulatoryjnego. Umożliwiają one dostęp do całego wachlarza usług medycznych niewymagających hospitalizacji. To świetne rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy na pierwszym miejscu stawiają bezproblemowy dostęp do lekarza pierwszego kontaktu, konsultacji specjalistycznej a nawet badań laboratoryjnych. Inna grupa pacjentów liczy się z koniecznością skorzystania ze świadczeń szpitalnych. Wybierają wówczas ubezpieczenie gwarantujące, że ubezpieczyciel pokryje koszty operacji, pobytu w szpitalu a także świadczeń poszpitalnych, w tym także rehabilitacji. Mówiąc o polisach nasuwa się podobieństwo do abonamentów medycznych oferowanych przez przychodnie i kliniki. Jednak to właśnie polisa daje pacjentowi wybór z usług jakiego świadczeniodawcy chce skorzystać, nie jest on "przypisany" do konkretnej placówki. Myśląc o ubezpieczeniu, warto też rozważyć ubezpieczenie rodzinne. Wówczas ochroną ubezpieczeniową objęci są wszyscy członkowie rodziny, a my dostajemy gwarancję dostępu do wielu usług, które cieszą się szczególnym uznaniem rodzin z dziećmi: np. możliwość skorzystania z wizyty domowej lekarza pediatry czy konsultacje dla młodej mamy w poradni laktacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *