Poradniki

Catering – wygoda w zasięgu ręki

Usługi cateringowe cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Jeszcze kilka lat temu z usług firm świadczących takie usługi korzystały praktycznie tylko największe firmy, organizując różnego rodzaju imprezy, konferencje czy szkolenia dla kilkudziesięciu, kilkuset czy też kilku tysięcy osób.

 Obecnie trend ten zmienia się, a catering został doceniony również przez pojedynczych odbiorców.

Jeszcze kilka lat temu pojęcie catering kojarzyło się nam dwojako:

  • pierwsza grupa osób uważała catering za dobro luksusowe
  • druga grupa osób uważała catering za tzw. „masówkę”, która siłą rzeczy nie może być smaczna

Podkreślmy, że wówczas rzeczywiście tak było, a opinie dwóch grup różniły się ponieważ trafiły albo na bardzo smaczne, ale aż zanadto drogie jedzenie, albo na jedzenie gotowane z sodą w celu przyspieszenia przydatności produktów do spożycia. Obecnie usługi cateringowe nie są już tak drogie jak kilka lat temu. Mało tego, wciąż rosnąca liczba firm zajmujących się profesjonalnie przygotowywaniem jedzenia na wynos i dostarczaniem go, sprawiła, że w sposób widoczny i znaczący wzrosła jakość półproduktów i produktów używanych do ugotowania smacznych posiłków na zamówienie.

Już prawie dwadzieścia procent osób prywatnych przygotowujących świąteczne dania – podkreślmy, że chodzi o wszelkiego rodzaju święta, w tym Wigilia i Boże Narodzenie, Święta Wielkanocne, urodziny, imieniny – postanowiło zamówić catering. Wedle ich opinii zamówione jedzenie jest nie tylko smaczne, ale wychodzi wcale niewiele drożej od tego, które przygotowane zostałoby w domowej kuchni. Zwolennicy cateringu podkreślają, że nie dość, że jedzenie jest dowożone w wyznaczonym dniu i o konkretnej godzinie, ale również podane jest na ładnej zastawie, którą firma cateringowa po skończonej imprezie zabiera. Odpada nam zatem również zmywanie. Oszczędność czasu? Z pewnością? Pieniędzy? Może nie oszczędność, ale podsumowując wszystkie wydatki, jakie ponieślibyśmy przy kupnie produktów, przygotowaniu jedzenia, dodając wszystkie koszty prądu, gazu czy wody, okazuje się, że catering wcale nie jest taki kosztowny jak by nam się mogło wydawać.

Zamawianie cateringu staje się niejako trendem. Dla odbiorców najważniejsze jest jednak to, że mogą mieć doskonałą jakość posiłków przy przystępnej cenie. Zamówienia realizowane są na zamówienie, a menu skrojone zostanie każdorazowo na miarę potrzeb zamawiającego. Czegóż chcieć więcej? Pozostało tylko jeść!

One Comment

  • Paulina

    Już kilak razy przekonałam się, że catering to świetne rozwiązanie. Można zaoszczędzić czas oraz pieniądze poświęcone na samodzielne przygotowanie tych wszystkich potraw. Wystarczy znaleźć firmę godną zaufania, aby móc cieszyć się smakiem 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *