Bez kategorii

Ceremonia pogrzebowa

funeral-2511124_1280Uroczystości pogrzebowe należą do najtrudniejszych wydarzeń związanych z silnymi emocjami i ogromnym stresem.

 Śmierć bliskiej osoby jest sytuacją tak trudną, że rodzina zmarłego zwraca się o pomoc w przygotowaniu ceremonii pochówku do zakładu pogrzebowego. Pracownicy zakładu pogrzebowego są profesjonalnie przygotowani do podjęcia wszelkich działań związanych z obsługą pogrzebu. Wiąże się to z opieką nad ciałem po odebraniu z prosektorium, przygotowaniem zmarłego do uroczystości pogrzebowych oraz transportem.

  Zakład pogrzebowy posiada duży wybór trumien do pochówku do grobu murowanego, ziemnego oraz urn przeznaczonych na prochy po kremacji. Najczęściej trumny wykonane są z takiego drewna jak: sosna, olcha i dąb. Natomiast trumny kremacyjne można zakupić kartonowe lub drewniane. Urny do przechowywania prochów zmarłego wykonane mogą być z drewna, szkła, metalu i mosiądzu. Klienci zakładu pogrzebowego mają swobodny wybór, obsługa może doradzić, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

  Zakład pogrzebowy może zamówić kwiaty na grób zmarłego, wieńce i wiązanki pogrzebowe przygotowywane są według życzenia rodziny. Najczęściej wybieranymi kwiatami są białe kalie, gerbery, róże, lilie i goździki, ułożone na podkładzie jodłowym. Jednak każdy klient może wybrać kwiaty według swojego uznania, a zakład pogrzebowy dostosowuje się do tych wymagań.      

  Pomoc w załatwianiu wszelkich formalności urzędowych jest bardzo ceniona przez klientów, którzy w tym trudnym okresie nie są w stanie skoncentrować się na wypełnianiu wielu formularzy i bieganiu po urzędach. Troska, z jaką jest traktowana rodzina zmarłego pozwala spokojnie przejść przez ten smutny okres.

  Zakład pogrzebowy dysponuje transportem w skład, którego wchodzą karawany przewożące ciało zmarłego oraz kwiaty, które muszą zostać po ceremonii kościelnej przewiezione na cmentarz. Podczas uroczystości na cmentarzu pracownicy zakładu z wielkim szacunkiem wkładają trumnę do grobu i ze starannością układają wieńce. Warto wiedzieć, że zakład prowadzi całodobowe przewożenie zwłok z domu lub prosektorium do chłodni znajdującej się na terenie zakładu pogrzebowego. Bardzo często zakład pogrzebowy świadczy transport zwłok nie tylko w kraju ale także poza jego granicami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *