Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Chirurgia plastyczna

Nasz wygląd decyduje o naszym samopoczuciu, mimo,że nie do końca tak właśnie powinno być. Jesteśmy unikatowymi jednostkami, o różnym poziomie wrażliwości i różnym stopniu inteligencji, było by więc pięknie, gdyby nasze walory wewnętrzne przodowały w sytuacjach poznawczych, czy wręcz intymnych.

Dzieje się jednak inaczej, to nasz wygląd zewnętrzny odpowiedzialny jest za nasze powodzenie w życiu prywatnych, a często także i w zawodowym. Kilka pierwszych sekund potrafi zaważyć na całej przyszłości, o naszym „być albo nie być”.

Czasami drobna „wada” w postaci krzywego nosa, czy zbyt dużych uszu sprawia, że stajemy się zamknięci w sobie, zakompleksieni, przygnębieni, a w ostatecznym rozrachunku samotni. Czasami bywa też tak, że wada jest wynikiem jakiegoś wypadku z przeszłości, który oszpecił nam twarz, czy inną część ciała. Nie jesteśmy wówczas w stanie zaakceptować własnego nowego, ale jednocześnie zniekształconego wizerunku i wcale nie musimy się godzić z taką sytuacją.

W Polsce istnieje coraz więcej ośrodków specjalizujących się w chirurgii plastycznej. Pierwszy ośrodek tego typu powstał w Połanicy-Zdroju w 1951 roku. Oddział był przeznaczony głównie dla chorych z wrodzonymi i nabytymi zniekształceniami, m.in. z okresu wojny. Dziś najczęstszymi pacjentami klinik chirurgii plastycznej są kobiety, jednak mężczyźni także śmielej decydują się na takie zabiegi.

Chirurgia plastyczna to dla wielu jedyny sposób, by zadbać o atrakcyjny wygląd czy korektę najwstydliwszych wad. Na takie operacje decydują się także kobiety, które chcą odzyskać wizerunek po przebytej ciąży czy osoby ranne w wypadkach samochodowych lub pożarach. Warto jednak pamiętać , że jeśli decydujemy się na operację plastyczną musimy być w 100 % pewni tej decyzji, choćby tak jak przy wybieraniu wzoru na tatuaż. Dlatego warto wybierać tylko najlepsze kliniki: oto one: http://www.ekliniki.pl/chirurgia_plastyczna.php

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *