Artykuły medyczne

Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna zwana także kosmetyczną bądź estetyczną jest dziedziną medycyny zajmującą się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Jest to podspecjalność chirurgii ogólnej.

Na świecie zabiegi z chirurgii estetycznej są bardzo popularne i często wykonywane, w Polsce do tego typu innowacji nadal podchodzi się z rezerwą.

Obecnie w Polsce najczęściej wykonuje się następujące zabiegi plastyczne:
– Powiększanie piersi
– Liposukcja
– Operacja nosa
– Lifting twarzy
– Korekcja powiek
– Lifting piersi
– Plastyka brzucha

Dalej:
– Przeszczep włosów
– Laserowa depilacja
– Labioplastyka


Są to zabiegi, które w ostatnich latach przestały dziwić i siać strach wśród społeczeństwa, a stały się tematem powszechnym – normalnym. Dzięki temu osoby, często przygnębione, a czasami wręcz pogrążone w depresji w związku ze swoim wyglądem zaczęły chętniej korzystać z dobrodziejstw chirurgii plastycznej.

Wiele osób przyznaje się do tego, że to właśnie dzięki chirurgii plastycznej odzyskało pewność siebie, odzyskało normalne życie.

Warto zapoznać się z ofertą profesjonalnych klinik, w tym klinik chirurgii plastycznej, bo dzięki takiej wiedzy, będziemy mogli zdecydować się często na najtrudniejszy krok w naszym życiu.


M-S-M


Liposukcja to zabieg chirurgiczny, polegający na odsysaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Polega na wprowadzeniu przez nacięcie w skórze specjalnej kaniuli, która jest połączona z urządzeniem ssącym. Raz usunięta tkanka tłuszczowa nie odbudowuje się! W przypadku konieczności usunięcia dużej jej ilości tkanki tłuszczowej , zabieg wykonuje się kilkuetapowo.

Labioplastyka umożliwia modelowanie małych lub wielkich warg sromowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *