Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Chirurgia plastyczna – face lifting

Face lifting jest chirurgicznym retuszem twarzy dającym możliwość pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej lub nadmiaru skóry a także spłycenie występujących zmarszczek. Chirurgia plastyczna proponuje całkowity face lifting opierający się na kompletnym retuszu twarzy i szyi, jak i częściowy face lifting, obejmujący tylko okolice żuchwy.

Face lifting jest przede wszystkim zabiegiem odmładzającym twarz a nie zabiegiem wstrzymującym proces starzenia się skóry. Najczęściej tego typu zabiegom chirurgii plastycznej poddają się osoby w średnim wieku pragnące zmniejszyć efekt upływającego czasu. Bardzo często zabieg w połączeniu z operacją powiek lub nosa znakomicie poprawia ogólny wygląd twarzy i samopoczucie pacjenta.

Chirurgia plastyczna podczas tego zabiegu korzysta najczęściej ze znieczulenia ogólnego a przewidywany czas pobytu pacjenta w klinice wynosi 2 dni. Podczas zabiegu face liftingu skóra jest naciągana a jej nadmiar eliminowany. Cięcia umiejscowione są najczęściej w niewidocznych częściach twarzy, na skroniach lub w okolicach ucha.

W trakcie rekonwalescencji zaleca się znaczne ograniczenie wysiłku fizycznego a także intensywnych ruchów mogących wpływać na gojenie się ran. Ważne jest również przestrzeganie zaleceń lekarza, które mogą uchronić przed wystąpieniem różnych powikłań. Bardzo rzadko może wystąpić krwiak lub infekcje wymagające użycia antybiotyków. Należy pamiętać, że nie wolno samemu ściągać opatrunku i dotykać świeżych ran.

Zabiegowi nie mogą poddawać się osoby cierpiące na niedokrwistość lub nadciśnienie, chorujący na cukrzycę a także pacjenci z ropnym zapaleniem skóry twarzy lub zatok.

K-S-A            
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *