Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Chirurgia plastyczna – plastyka piersi

Chirurgia plastyczna Warszawa oferuje wiele zabiegów mających na celu poprawę wyglądu piersi. Wiele czynników sprawia, że z wiekiem kobiece piersi zmieniają kształt. Wpływ grawitacji, ciąża, karmienie piersią, wahania wagi sprawiają, że piersi tracą jędrność i zaczynają opadać. Bardzo często przeprowadzane są również zabiegi zmniejszania lub powiększania biustu do wymarzonego rozmiaru a także operacje chirurgiczne mające na celu rekonstrukcję po przebytej  mastektomii.

Operacja biustu przeprowadzana jest zawsze po konsultacji ze specjalistą w dziedzinie chirurgii plastycznej. Nie zawsze oczekiwania pacjentki są możliwe do spełnienia. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej metody dostosowanej do warunków fizycznych. Ograniczeniem są warunki indywidualne każdej kobiety, jakość skóry, kształt piersi lub wcześniejsze zabiegi dokonywane na piersiach.

Chirurgia plastyczna Szczecin piersi jest zabiegiem przeprowadzanym najczęściej w znieczuleniu ogólnym i jak każdy zabieg niesie za sobą lęk o nieprzewidziane komplikacje. Należy liczyć się z możliwością wystąpienia krwawienia i infekcji a także zmian w odczuwaniu bodźców czuciowych. Najczęściej stan taki stabilizuje się po upływie kilku miesięcy. Bardzo ważna jest odpowiednia opieka lekarza prowadzącego i stała konsultacja w przypadku zaobserwowania zmian w obrębie piersi – biust zmieni kształt, nagle stwardnieje lub wystąpią objawy zakażenia. 

Pamiętajmy, że żaden lekarz nie da nam stuprocentowej gwarancji, że zabieg przebiegnie bez komplikacji i dlatego warto dobrze przemyśleć ten krok i zasięgnąć opinii innych pacjentek.

K-S-A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *