Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Chirurgia plastyczna – plastyka pośladków

Plastyka pośladków jest zabiegiem opierającym się przede wszystkim na korygowaniu ich wyglądu poprzez nadanie im pożądanego kształtu oraz podniesieniu. Chirurgia plastyczna zaleca wykonywanie liposukcji w przypadku elastycznej i jędrnej skóry. W przypadku skóry wiotkiej i obwisłej wykonuje się zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu odpowiednich partii tkanki.

Plastyka pośladków to zabieg, który przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i już na drugi dzień po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Podczas liposukcji pośladków w gabinetach chirurgii plastycznej odsysany jest nadmiar tkanki tłuszczowej dzięki temu wyglądają atrakcyjnie, są jędrne i elastyczne a także poprawia się ich kształt.

W trakcie wycinania nadmiaru obwisłej skóry można również poprawić kształt pośladków oraz unieść je. Wycinane są odpowiednie fragmenty tkanki podskórnej, skóry i tkanki tłuszczowej a następnie zakłada się szwy. Jest to najlepsza metoda, ponieważ wycięty fragment skóry przebiega na długości mięśni pośladków i po założeniu szwów blizny są  niemal  niewidoczne.

W początkowym okresie pooperacyjnym mogą występować zasinienia i obrzęki a także ból. Po zabiegu należy w dużym stopniu obniżyć aktywność fizyczną oraz używać bieliznę wspomagającą gojenie się ran. Całkowity powrót do zdrowia trwa około 2 miesięcy.

Należy pamiętać, że przed zabiegiem należy wykonać badania krwi, moczu, RTG klatki piersiowej, EKG a także inne wskazane przez lekarza prowadzącego.  

Chirurgia plastyczna poleca również zabieg powiększania pośladków polegający na wszczepianiu implantów lub przeszczepu tkanki tłuszczowej pobranej z innych części ciała. 

K-S-A    

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *