Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Chirurgia plastyczna – plastyka warg sromowych

Chirurgia plastyczna Warszawa zaleca plastykę warg sromowych mniejszych w przypadku występowania dyskomfortu spowodowanego nadmiernym ich przerostem. Nadmierny i nienaturalny przerost warg sromowych mniejszych wpływa negatywnie na samopoczucie pacjentki i stanowi przeszkodę w codziennym funkcjonowaniu.

Głównymi problemami nasilającymi się w wyniku przerostu warg sromowych mniejszych są zarówno czynniki estetyczne jak i dolegliwości pojawiające się w życiu codziennym. Duży dyskomfort odczuwany jest w przypadku źle dobranej i niewygodnej bielizny, strojów kąpielowych, a także w trakcie siedzenia, jazdy na rowerze i uprawiania innych sportów. Utrudniona jest również higiena osobista z powodu nasilających się odparzeń i otarć delikatnej i wrażliwej skóry.

Chirurgia plastyczna warg sromowych wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zazwyczaj około godziny. Bardzo ważne są precyzyjne i delikatne cięcia, które nie wpłyną negatywnie na samopoczucie pacjentki. Stosowane są szwy rozpuszczalne lub nierozpuszczalne, które po kilku dniach zostają usunięte. Odczucia bólowe po operacji nie są duże, najczęściej występuje lekki dyskomfort i delikatne pieczenie.

W gabinetach chirurgii plastycznej można poddać się również zabiegowi plastyki pochwy, w wyniku której możliwe jest dostosowanie jej wielkości do indywidualnych wskazań pacjentki. Plastyka pochwy najczęściej przeprowadzana jest w celu poprawienia podstawowych funkcji i wyglądu pochwy po przebytych porodach i uszkodzeniach tkanek.

K-S-A           

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *