Nowości medyczne,  Wiadomości medyczne

Chirurgia plastyczna

 

Wiele osób ma opory przed zabiegami chirurgii plastycznej ze względu na ewentualne powikłania. Jednak żaden dobry lekarz nie zdecyduję się na operacje plastyczną, jeśli uważa, że może ona doprowadzić do nieodwracanych zmian. Dlatego wybór specjalisty to chyba najważniejsza decyzja dotycząca tego typu leczenia. Doświadczony lekarz powinien dokładnie zbadać stan naszego zdrowia, przedstawić nam ryzyko powikłań, okres rekonwalescencji oraz zdjęcia podobnych zabiegów przed i po. Warto też pamiętać, że w najlepszych klinikach w Polsce nad pacjentami opiekę sprawuje grupa lekarzy, wśród których każdy odpowiada za konkretne zadania. Kontrolują się oni nawzajem, wykluczając błędy mogące wpłynąć na zdrowie pacjenta.

Kobiety bardzo często decydują się na operacje plastyczne z powodu kompleksów, które wpływają na ich życie osobiste. Chirurgia plastyczna oferuję m. in. takie zabiegi jak: operację odmładzające skórę, powiększanie i modelowanie ust, korekcje nosa, uszu , piersi oraz sylwetki . Znana jest także chirurgia estetyczna, likwidująca blizny, znamiona czy nowotwory skóry.

Zabiegi chirurgii plastycznej to dla wielu jedyny sposób, by zadbać o atrakcyjny wygląd czy korektę najwstydliwszych wad. Na takie operacje decydują się także kobiety, które chcą odzyskać wizerunek po przebytej ciąży czy osoby ranne w wypadkach samochodowych lub pożarach. Warto jednak pamiętać , że jeśli decydujemy się na operację plastyczną musimy być w 100 % pewni tej decyzji, choćby tak jak przy wybieraniu wzoru na tatuaż. Dlatego warto wybierać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *