Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Co leczy endodoncja?

Kluczowa dla powodzenia leczenia kanałowego jest precyzja, która zapewnia przeprowadzenie zabiegu z użyciem specjalistycznego mikroskopu. Obecnie coraz więcej gabinetów stomatologicznych oferuje przeprowadzenie tego typu zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, jednak ich liczba jest wciąż stosunkowo niewielka. Jednym z miejsc, gdzie można szybko i bezboleśnie przeprowadzić leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu stomatologicznego, jest Praktyka Stomatologiczna Viscardi. Jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, mający swoją siedzibę w Tychach. O szczegółach oferty placówki można przeczytać na stronie internetowej www.viscardi.com.pl.

 

Klinika Viscardi posiada własne laboratorium oraz zaplecze zabiegowe. Dysponuje także nowoczesnym sprzętem. Do leczenia endodontycznego wykorzystuje mikroskop stomatologiczny lub specjalne lupy. Dzięki nim możliwe jest odpowiednie powiększenie optyczne miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg, a także optymalne obejrzenie mikrostruktury wnętrza zębów oraz zachowanie oryginalnego przebiegu kanałów.

 

Do opracowania systemu kanałów korzeniowych wykorzystywane są specjalne narzędzia niklowo-tytanowe. Przy ich pomocy usuwana jest pochodząca z miazgi, zakażona drobnoustrojami zębina, znajdująca się w wewnętrznej ściance kanału. Dzięki tym narzędziom możliwe jest opracowanie kanałów nawet o wyjątkowo wąskiej i krętej budowie. Kanał jest zarazem płukany za pomocą różnych substancji, które pomagają pozbyć się bakterii. Na czas zabiegu ząb zostaje osłonięty specjalną gumą, która chroni go przed zaatakowaniem przez bakterie znajdujące się w ślinie.

 

W końcowym etapie zabiegu kanałowego, kanał zostaje wypełniony przy zastosowaniu gutaperki, która jest substancją pochodzenia naturalnego oraz przy użyciu specjalnie przeznaczonej do tego celu pasty. W ten sposób system zostaje szczelnie zamknięty i zabezpieczony przed bakteriami. Gutaperka jest podgrzewana, przez co uzyskuje płynną konsystencję, co pozwala na jej dokładne i równomierne rozprowadzenie, także w kanałach bocznych. Średnica wejścia do kanału zębowego wynosi mniej niż 0,06 mm. Dlatego też stomatolog używa do leczenia kanałowego bardzo cienkich narzędzi piłująco-penetrujących.

 

W klinice Viscardi zabiegi endodontyczne przeprowadzane są przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, dzięki czemu leczenie odbywa się w sposób komfortowy i bezbolesny. Stomatolog ma do dyspozycji wykonane wcześniej zdjęcia rentgenowskie oraz nowoczesny sprzęt. Dzięki temu wnętrze zęba zostaje starannie oczyszczone, a naturalny ząb zostaje ocalony. Leczenie endodontyczne w klinice jest przeprowadzane przez profesjonalistów mających duże doświadczenie medyczne. Więcej na temat oferty gabinetu stomatologicznego Viscardi można przeczytać na stronie internetowej www.viscardi.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *