Artykuły medyczne

Co nam pomoże, w opiece nad osobami chorymi i starszymi?

Opieka nad osobami chorymi i starszymi wymaga od nas dużo cierpliwości i wysiłku. Są jednak urządzenia, akcesoria medyczne, które mogą nam dużo pomóc i trochę odciążyć w wykonywaniu codziennych czynności.

Na trudności w poruszaniu się wpływa wiele chorób, nie tylko typowe urazy bioder, kolan, choroby kości. Przede wszystkim, są to osoby z chorobami neurologicznymi również po udarach, wylewach. Leczenie osób przewlekle chorych jest długotrwałe, a efektem ma być jak największa sprawność ruchowa i samodzielność.

Jak ułatwić poruszanie się osobom chorym?

Aby chory mógł jak najwięcej czynności wykonywać samodzielnie, musi czuć się bezpiecznie i w tym zakresie pomogą nam chodziki ortopedyczne oraz balkoniki. Osoba chora może się przytrzymać poręczy i dzięki temu nie upadnie. Balkoniki mają kółka, dzięki którym można łatwo się poruszać oraz koszyczki, w których swobodnie można położyć zakupy, unikając dźwigania.
Dobrym rozwiązaniem, są też balkoniki z możliwością siedzenia. Można wtedy przetransportować chorego, a gdy się zmęczy na spacerze, będzie mógł usiąść swobodnie na chwilę. Taki wózek wymaga od nas, pchania chorego, nie ma takich możliwości jak wózki inwalidzkie, na którym to chory może sam się poruszać, ale jest zdecydowanie tańszy w zakupie.

Jakie artykuły medyczne przydadzą się nam, przy opiece nad osobą długo leżącą?

Dla osób, które tylko leżą, odpowiednie warunki są bardzo ważne, to wpływa na ich samopoczucie i chęć walki z chorobą. Komfort możemy zapewnić poprzez używanie materacy przeciwodleżynowych. Jest on niezbędny, by nie powstały rany, bardzo bolesne i trudne później do wyleczenia. Higiena osoby chorej jest bardzo ważna, a umycie głowy jest wyzwaniem. Możemy zaopatrzyć się w specjalny pojemnik do mycia głowy w łóżku, który nam to bardzo ułatwi. Do samodzielnego jedzenia, zachęcić osoby chore mogą specjalne sztućce, odpowiednio wyprofilowane z nieśliskim trzymaniem. 

Korzystając z udogodnień dostępnych na rynku, będziemy mogli zapewnić godne warunki osobie chorej. Dobra kondycja psychiczna osób chorych jest bardzo ważna, a komfortowe warunki i opieka osób bliskich pomogą w walce z chorobą.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *