Artykuły medyczne

Codzienny spray ochronny do stóp

LETNIA PIELĘGNACJA STóP PROPODIA

Lato to okres wypoczynku na plaży, ale również doskonały czas na aktywne spędzenie wakacji. Pora, by zakryte buty zamienić na lekkie sandałki. Aby stopy prezentowały się w nich nieskazitelnie i w dobrej formie przetrwały całe lato, należy odpowiednio o nie zadbać. Szczególnie ważne w upalne dni jest regularne złuszczanie naskórka – najlepiej kremem ze składnikami nawilżającymi (mocznik, olejki i kwasy owocowe) oraz codzienne zapobieganie otarciom i poceniu stóp. Właściwą pielęgnację zapewnią specjalistyczne preparaty marki Propodia: Krem złuszczająco-zmiękczający na zniszczone pięty oraz Codzienny spray ochronny do stóp. Poprzez zmiękczenie naskórka i ograniczanie wydzielania potu, pozostawiają skórę optymalnie nawilżoną, odporną na powstawanie przykrego zapachu, zakażenia bakteryjne oraz zrogowacenia.

 Codzienny spray ochronny do stóp

Pomaga w zachowaniu odpowiedniej higieny i pielęgnacji skóry stóp każdego dnia. Receptura produktu powstała w oparciu o cenione przez lekarzy dermatologów wyselekcjonowane substancje aktywne, przebadane pod względem skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Dzięki temu preparat działa wielopłaszczyznowo:
– ogranicza wydzielanie potu,
– hamuje powstawanie przykrego zapachu,
– zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii,
– zmniejsza ryzyko wystąpienia odcisków i odparzeń.

Wydzielanie potu zmniejsza zawarta w sprayu sól aluminium, która mechanicznie zwęża ujścia gruczołów potowych, skutecznie hamując rozwój drobnoustrojów. Działanie redukujące aktywność bakterii wspomaga dodatkowo opatentowany składnik Hydagen® C.A.T. dzięki czemu zmniejsza ryzyko pojawiania się odcisków i odparzeń. Pochodzący z olejku drzewa herbacianego Origanol®, ogranicza rozwój bakterii i grzybów na powierzchni skóry, tym samym zapobiega powstawaniu przykrego zapachu związanego z rozkładem potu.

Sposób użycia: Spray należy aplikować codziennie na oczyszczoną skórę stóp w odległości około 15 cm, po wcześniejszym wstrząśnięciu.
Preparat jest szczególnie polecany osobom uprawiającym sport, często korzystającym z basenu lub sauny.

Pojemność: 150 ml
Cena: 22 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *