Artykuły medyczne

Czy warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna zyskuje w XXI wieku coraz większą grupę zwolenników, nie tylko wśród kobiet, ale także i mężczyzn. Jesteśmy coraz bardziej świadomi możliwości, jakie dają nowoczesne technologie także w zakresie poprawiania urody. Bardzo duża grupa zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest albo nieinwazyjna albo inwazyjność ta jest niewielka. Nie chodzi już tylko o botoks, ale i mezoterapię igłową, zabiegi z wykorzystaniem lasera, wolumetrię twarzy nićmi PDO.

Medycyna estetyczna w XXI wieku

Strach przed zabiegiem?

Zalety zabiegów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna w XXI wieku

W XXI wieku ludzie są coraz bardziej świadomi własnych niedoskonałości, ale jednocześnie możliwości ich zmniejszenia lub całkowitego zniwelowania. Coraz więcej osób jest świadomych, że z kompleksami wcale nie trzeba żyć i nie trzeba uczyć się ich akceptować. Części można się po prostu pozbyć. Nie chodzi tutaj wcale o pogoń za jakimś nierealnym ideałem i budowanie jakiegoś sztucznego wizerunku. Dzisiaj znacznie częściej medycyna estetyczna jest wykorzystywana do stopniowych, małych zmian, które przyczyniają się do znacznej poprawy samopoczucia pacjentki lub pacjenta. Oczywiście z medycyną estetyczną można przejść także całkowitą metamorfozę, która sprawi, że znajomi będą w szoku. Więcej osób jednak uczy się korzystać z dostępnych rozwiązań stopniowo, usuwając pewne niedoskonałości, dbając o lepszą kondycję skóry. Znacznie bardziej cenimy dzisiaj naturalny efekt, w którym trudno rozpoznać udział specjalistów medycyny estetycznej. 

Plusem obecnej sytuacji jest także znacznie większa powszechność tego typu zabiegów. Pojawia się coraz więcej klinik, rośnie także liczba zainteresowanych tego typu zabiegami klientów, co przekłada się na znacznie bardziej przyjazne ceny, niż jeszcze kilka lat temu – sprawdź cennik zabiegów medycyny estetycznej w NL Clinic. Oczywiście niektóre z zabiegów, szczególnie wymagające serii spotkań lub też wykorzystania zaawansowanych technologii nadal sporo kosztują, są to jednak kwoty osiągalne dla większości potencjalnych klientów. 

Strach przed zabiegiem?

Czy jest więc się czego bać? Stach przed powikłaniami, złym efektem zabiegu nie powinien odstraszać od skorzystania z możliwości pozbycia się irytującego cię kompleksu, który w znaczący sposób może obniżać pewność siebie. Nie powinien także blokować przez korektą urody, wypełnieniem zmarszczek lub poprawieniem linii podbródka. Powinien natomiast uczulić na świadomy wybór miejsca, w którym zdecydujesz się dokonać zabiegu. Przede wszystkim należy kierować się do miejsc sprawdzonych, prowadzonych przez profesjonalistów, lekarzy i kosmetyczki z doświadczeniem, najlepiej potwierdzonym certyfikatami i dyplomami. Wrażenie wysokiej ceny może czasami zniechęcać, ale pamiętaj, że wyjątkowo tanie miejsca (oferujące ten sam zabieg o 30-40% taniej niż inne kliniki) powinny wzbudzać w tobie uzasadnioną podejrzliwość. Materiały, wykonanie zabiegu, opieka po nim, wiedza i doświadczenie specjalistów – to wszystko kosztuje. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z promocji i rabatów, ale ceny znacząco odbiegające od przyjętych na rynku każą podejrzewać, że zabieg nie zostanie wykonany w oczekiwanym przez ciebie standardzie. Podsumowując, strach – nie, uważność i czujność – jak najbardziej!

Zalety zabiegów medycyny estetycznej

Niezależnie od tego, do jakiego zabiegu się przygotowujesz, koniecznie skorzystaj najpierw z konsultacji ze specjalistą, który odpowie na pytanie, czy zabieg ten jest dla ciebie wskazany. Zawsze należy upewnić się bowiem, czy w twoim przypadku nie występują jakieś zasadne przeciwskazania do jego wykonania. Osoba wykonująca zabieg powinna ci także najpierw wyjaśnić, na czym będzie on dokładnie polegał, jak przebiegnie, jakie są późniejsze zalecenia i w końcu najważniejsze – jakich efektów możesz oczekiwać. 

Wiele zabiegów medycyny estetycznej opracowanych zostało z myślą o działaniu anti-aging. Najbardziej znane są oczywiście zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, natomiast dzisiaj bardzo popularne jest także stosowanie kwasu hialuronowego. Popularnym wypełniaczem staje się także hydroksyapatyt wapnia. Część wypełniaczy stosowana jest także do modelowania kształtu ust, policzków. 

Różne modele mezoterapii igłowej czy kolagenowej służą z kolei głębokiej rewitalizacji skóry, odbudowaniu jej struktury, głębokiemu nawilżeniu, dzięki któremu skóra odzyskuje blask i jest wyraźnie bardziej napięta. Mezoterapia igłowa w połączeniu z odpowiednimi preparatami może także być stosowana w przypadku problemów z wypadaniem włosów i łysieniem. 

Wiele zabiegów (w tym m.in. wspomniana mezoterapia) ma na celu zahamować procesy starzenia, utraty sprężystości skróry, przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek. Do takich zabiegów zalicza się te z wykorzystaniem preparatów krwiopodobnych. 

Przy bardziej zaawansowanych problemach, skorzystać można z wolumetrii twarzy, nici liftingujących, a także nieinwazyjnej plastyki (blefaroplastyki), z pomocą której można dokonać usunięcia włókniaków czy korekty powiek. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *