Stomatologia

Czym się kierować wybierając przychodnię stomatologiczną?

Od wyboru przychodni stomatologicznej zależy szybka diagnostyka, bezbolesne leczenie, a także odpowiednia profilaktyka poprzez zastosowanie zasad higieny jamy ustnej. D

zięki temu u dentysty będziemy zjawiać się głównie na przeglądy, a profesjonalne i trwałe wypełnienia posłużą na lata.

 Co wyróżnia profesjonalną przychodnię stomatologiczną?

Odpowiednia profilaktyka

Zanim lekarz podejmie się leczenia zębów, obowiązkowa jest wizyta u higienistki, która pozbędzie się kamienia nazębnego, a także sprawdzi, czy pacjent prawidłowo dba o higienę jamy ustnej. Dzięki specjalnej barwiącej tabletce sprawdzi, w których miejscach gromadzi się płytka bakteryjna, ponieważ nie są prawidłowo czyszczone. Często wystarczy pod innym kątem przykładać szczoteczkę do zębów. Wiele osób używa szczoteczki elektrycznej jak ręcznej, ciągle ją przesuwają po zębach, gdy tymczasem należy ją przyłożyć na pięć sekund do powierzchni każdego zęba z jednej i z drugiej strony. Nowoczesne szczoteczki nie tylko posiadają specjalne, wyprofilowane końcówki, ale też pokazują za pośrednictwem światełka (czerwonego lub zielonego), czy nie przykładamy zbyt mocno końcówki. Istotnym elementem profilaktyki jest nitkowanie przestrzeni międzyzębowych, a także płukanie jamy ustnej irygatorem oraz higiena języka specjalną skrobaczką. To na języku mnożą się bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach z ust.

Sprzęt najwyższej jakości i bezbłędna diagnostyka

Profesjonalna przychodnia stomatologiczna dysponuje sprzętem najwyższej jakości, takim jak profesjonalne wypełnienia, mikroskop. Oferuje też wykonanie badań-rtg, pantomogramu. Równie ważne są kompetencje dentysty, który potrafi prawidłowo odczytać badania, rozpoznać próchnicę we wczesnym stadium, czy stan zapalny. Leczenie zębów w profesjonalnej przychodni jest bezbolesne. Dentysta dba o komfort pacjenta, zwłaszcza dzieci. Istnieje też możliwość wyboru implantów zębowych. Bardzo ważne są też detale, jak punktualne rozpoczynanie wizyty, przewidziany wystarczający czas na wykonanie zabiegu, by dentysta się nie spieszył lub nie kończył na następnej wizycie. Dentysta upewnia się, że nadał zębowi odpowiednią wysokość po umieszczeniu wypełnienia, by pacjent czuł się komfortowo.

One Comment

  • Bagiński Dentysta

    Nauka tego, jak powinno się dbać o zęby jest bardzo ważna. Technika czyszczenia zębów powinna być konsultowana ze specjalistą, higienistką lub stomatologiem. Edukacja w tym kierunku nie powinna być bagatelizowana, więc świetnie, że powstają tego typu wpisy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *