Artykuły Kobieta Mężczyzna

Czym się różni depilacja od epilacji?

trevin-rudy-986423-unsplashUsuwanie włosów z ciała to priorytetowe zadanie upiększające. U wielu kobiet ciągła depilacja dostarcza wielu problemów ze względu na pozdrażnienia skóry, występowanie wysypek i substancji uczulających zawartych w balsamach oraz kremach do depilacji. Oprócz tego, włosy często odrastają grubsze, czarne i są bardzo nieestetyczne.

Z tego względu coraz częściej słyszy się o profesjonalnie przeprowadzanych zabiegach z dziedziny kosmetologii – depilacji i epilacji.

Depilacja – na krótki okres czasu

Depilacja to zabieg, które często wykonujemy same w domu. Włosy można niwelować na wiele sposób, w zależności od preferencji i zagęszczenia.

Wyrwaniu ulega sam włos, bez cebulki, co powoduje szybkie odrastanie.

Podstawową wadą tej czynności jest regularność, z jaką depilacja musi być powtarzana, aby cieszyć się gładkim ciałem. U wielu pań jest to kilka razy w tygodniu.

Epilacja – trwałe pozbycie się owłosienia

Epilacja to zabieg trwałego usunięcia włosów z pożądanej części ciała. Najczęściej depilacja laserowa przeprowadzana jest  przez fachowców z dziedziny kosmetologii w salonie kosmetycznym. W tym przypadku wyrywa się włos z jego cebulką, dochodzi do trwałego zniszczenia mieszka włosowego. Do epilacji zaliczamy :

– fotoepilację – przy wykorzystaniu wiązki światła usuwa włosy na kilka lat

– eletrolizę – prąd stały doprowadza do destrukcji włos w ciągu pół minuty

– termolizę – prąd zmienny o bardzo wysokiej częstotliwości

– blend – stosuje prąd stały i zmienny

Podsumowanie – depilacja laserowa

Każda kobieta ma swój indywidualny, sprawdzony sposób na usuwanie niechcianych włosów z ciała. Warto zdecydować się na zabieg epilacji, jeśli mamy problem z częstym odrastaniem włosów, problemami hormonalnymi na podobnym tle, bądź nasza skóra jest osłabiona i bardzo źle reaguje na wszelkie kosmetyki. Każdy sposób należy wcześniej skonsultować ze specjalistą, który udzieli dodatkowych wyjaśnień i będzie służyć radą podczas jakichkolwiek wątpliwości.

RADA: Jeśli szukamy kliniki wykonującej zabieg depilacji w naszym mieście wystarczy w wyszukiwarkę wpisać „depilacja laserowa Gdańsk” i sprawdzić wyniki wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *