Artykuły medyczne

Czym się zajmuje ginekologia estetyczna?

O medycynie estetycznej słyszeliśmy nie raz. Oferta zabiegów może przyprawić o ból głowy. Na każdy z naszych problemów możemy znaleźć nie jedno rozwiązanie. Z ofert profesjonalnych klinik korzysta coraz więcej osób. Coraz więcej klientów ma też większe wymagania i liczą na to, że w prosty sposób, bez używania skalpela, będą mogli zaradzić estetycznym defektom. Medycyna estetyczna zatacza więc coraz większe kręgi. Spotkać ją można już nie tylko na salach chirurgicznych, lecz także w gabinetach ginekologicznych. Ze względu na rozwój techniki i coraz większą wiedzę wytworzyła się nowa gałąż: ginekologia estetyczna.

Czym jest ginekologia estetyczna?

Podobnie jak medycyna estetyczna, tak i ginekologia estetyczna zajmuje się defektami. Z tą różnicą, że dotyczą one narządów płciowych. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że wszelkie oferowane zabiegi, są całkowicie bezbolesne. Do ich wykonania wykorzystuje się najnowsze technologię, które sprawiają, że kobiety nie muszą obawiac się bólu podczas zabiegu. Do tego nie wymagają też długiego procesu rekonwalescencji. Wykonywane są w takich sposób, aby jak najmniej ingerować w organizm. Nie ma konieczności wykonywania dużych nacięć, które następnie wymagają zastosowaniu szwów oraz ich zdejmowania. Dodatkowo, zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, są nie tylko rozwiązaniem problemów związanych z nieestetyczym wyglądem narządów, lecz także pozwalają leczyć drobne schorzenia, jak np. nietrzymanie moczu. Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej charakteryzują się także szybkimi rezultatami. W większości przypadków wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się niechcianego problemu. Każdy z nich wykonywany jest w sterylnych warunkach w gabinecie ginekologicznym.

Najpopularniejsze zabiegi

W zakresie ginekologii estetycznej pojawia się coraz więcej zabiegów, które mają na celu likwidację wszelkich defektów czy też chorób. Sprawdźmy zatem, jakie są najpopularniejsze zabiegi wybierane przez panie. W ich wyborze pomogli nam lekarze z gabinetu ginekologicznego w Zielonej Górze, który oprócz standardowych zabiegów ginekologicznych, proponuje także rozwiązania z zakresu medyny estetycznej: http://www.rzepka.lek-med.pl/oferta.html.

MonaLisa Touch – jest to specjalne urządzenie o wielokierunkowym działaniu. Ze względu na swoją uniwersalność stosuje się go do leczenia problemu nietrzymania moczu, do liftingu (przywrócenie pochwie pierwotnej struktury), labioplastyki (korekty warg sromowych), a także do perineoplastyki (rekonstrukcja obszaru krocza). Jego działanie jest niezwykle proste. Urządzenie posiada głowicę wyposażoną w laser, którą umieszcza się w pochwie. W zależności od celu zabiegu ustawia się odpowiednio laser działając bezpośrednio na problem. W przypadku labioplastyki laser tnie wargi sromowe, a nie obkurcza. Zaletą jego jest to , że tnie precyzyjnie i nie powoduje krwawienia, gdyż w trakcie cięcia zamyka równocześnie naczynia krwionośne. Jego światło działa na tkanki podskórne powodując wymuszenie pracy włókien kolagenowych, które kurcząc się, doprowadzają do zmniejszenia warg sromowych. Zabieg ten jest bezbolesny i już po 7-10 dniach pozwala wrócić do kontaktów intymnych (chyba że lekarz zaleci dłuższą rekonwalescencję).

Nici Vaginal Narrower – są to specjalne nici, które pomagają naprawić szkody wyrządzone przez poród lub zabiegi chirurgiczne. Są doskonałe do rekonstrukcji obszaru krocza. Vaginal Narrower to specjalnie skonstruowane nici, które są całkowicie wchłanialne przez organizm. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które przyczyniają się do przywróceniu kroczu jego naturalnego wyglądu. Nici wszczepia się za pomocą specjalnej igły. Wcześniej miejsce wkłucia znieczula się, aby pacjentki nie odczuwały dyskomfortu. Jako że są to nici liftingujące, powodują one natychmiastowy lifitng skóry krocza. Dzięki jej uniesieniu krocze wygląda znacznie lepiej. Nici wchłaniają się przez okres ok. 18 miesięcy, ale efekty zabiegu widoczne są przez 2-3 lata.

 

Laser frakcyjny – jest doskonałym rozwiązaniem, które pozwala pozbyć się nieestetycznych blizn związanych z cesarskim cięciem. Zabieg wykorzystujący światło lasera jest całkowicie bezbolesny (dzięki stosowanym kremom znieczulającym) i nie wymaga żadnych przygotowań. Do blizny przykłada się głowicę lasera. Uruchamiając odpowiedni program światło lasera działa na tkanki skórnę powodując ich regenerację. Dla uzyskania pełnego efektu zaleca się powtórzenie zabiegu od 3 do 6 razy (w zależności od wielkości blizny).

Każdy zabieg z zakresu ginekologii estetycznej poprzedza konsultacja lekarska. Podczas rozmowy ginekolog pomaga dobrać odpowiedni zabieg i przekazuje wszelkie niezbędne informacje. Pewne jest, że oferta zabiegowa ginekologii estetycznej, na pewno się poszerzy i będzie służyć coraz większej ilości kobiet.  

 

Artykuły przygotowany we współpracy z Kliniką ginekologii estetycznej doktora Rzepki: http://www.rzepka.lek-med.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *