Artykuły zdrowie,  Stomatologia

Czym wybielić zęby w domu?

Każdy z nas chciałby mieć śnieżnobiały uśmiech. Z tego artykułu dowiesz się jakie są skuteczne metody wybielania zębów w domu, bez chodzenia do dentysty czy stosowania specjalnych środków.

Śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego z nas. Któż nie próbował starych babcinych metod wybielania zębów. Często pytacie, czym wybielić zęby w domu? Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych domowych sposobów na wybielanie zębów.

– popiół z węgla drzewnego jest jedną z najstarszych i naprawdę skuteczną metodą. Wystarczy pocierać przez kilka minut zęby, popiół ściąga osad nie rysując szkliwa. Jest to jeden z bezpieczniejszych sposobów, bardzo popularny wśród naszych przodków. Podejrzewam, że największym minusem w tym przypadku będzie smak i konsystencja.

– bardzo popularny jest również sok z cytryny i kwasek cytrynowy, ściągają przebarwienia już od pierwszego zastosowania, niestety po takim zabiegu zęby mogą być nadwrażliwe, a dziąsła krwawić, dodatkowo jak wszystkie kwasy ten również jest niebezpieczny dla szkliwa.

– sól kuchenna rozpuszczona na szczoteczce z pastą do zębów bardzo szybko wybiela zęby, jednak należy pamiętać by dobrze ją rozpuścić, w przeciwnym razie porysuje szkliwo.

– soda oczyszczana (kuchenna) jest bardzo popularna i efekt jest naprawdę piorunującym jednak ma zgubny wpływ na szkliwo. Ponadto po takim zabiegu może wystąpić nadwrażliwość zębów i krwawienie dziąseł.

– proszek do pieczenia, działa podobnie jak soda (głównym składnikiem proszku jest soda) jest nieco delikatniejsza dla szkliwa, ponieważ stężenie sody jest mniejsze jednak zabieg jest równie skuteczny.

– woda utleniona, jako dodatek do pasty do zębów świetnie wybiela zęby, nie naruszając szkliwa.

– pocieranie wewnętrzną częścią skórki od pomarańczy również działa wybielająco i jest zdecydowanie bezpieczniejsze dla szkliwa od poprzednich środków, jednak zabieg należy regularnie powtarzać, ponieważ niewidzialny osad, który ulega przebarwieniu nie zostaje całkowicie zdjęty.

– w krajach śródziemnomorskich istnieje zwyczaj spożywania cytrusów po każdym posiłku i zaraz po ich zjedzeniu krótkie szczotkowanie zębów, ma to zapobiec powstawaniu osadu i przebarwień.

– na Wyspach Brytyjskich popularne jest płukanie jamy ustnej wodą z solą po każdym posiłku, w ten sposób wyspiarze zapobiegają powstawania przebarwień na zębach.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czym wybielić zęby w domu, ponieważ w dużym stopniu efekt końcowy zależy od tego, w jakim stanie są zęby, jak i rodzaj szkliwa posiadamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *