Artykuły medyczne,  Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – fakty i mity

Depilacja laserowa jest coraz chętniej i częściej wybieranym zabiegiem, ponieważ pozwala skutecznie pozbyć się owłosienia praktycznie z dowolnego miejsca na ciele. Jest to zabieg przynoszący długotrwałe efekty, dzięki któremu można usunąć niemal 100% owłosienia. Wokół niego narosło sporo mitów, na bazie których pojawiają się wątpliwości odnośnie sensowności wykonywania depilacji laserowej, jej przebiegu, jak i późniejszych efektów.

Prawdą przede wszystkim jest, iż pora roku, kiedy to zdecydujemy się na zabieg ma spore znaczenie. Na laserową depilację najlepiej zdecydować się w porach o mniejszym narażeniu na silne nasłonecznienie, które powodują podrażnienia. Większość z oferowanych zabiegów laserowych wiąże się z powstawaniem procesów zapalnych, co skutkuje zwiększonym ryzykiem powstawania przebarwień skórnych. Istnieje tylko jeden typ depilacji laserowej, technologia frakcyjna, która nadaje się do zastosowania w porze letniej.

Faktem jest również, iż depilacja laserowa spośród dostępnych metod usuwania owłosienia daje najlepsze rezultaty, choć wymaga powtarzania zabiegów, jest kosztowniejszą i dla wielu osób boleśniejszą, aniżeli tradycyjne metody. Na przykład depilacja laserowa Gdańsk wykonywana jest za pomocą laseru PALOMAR i wymaga wykonania co najmniej 3 zabiegów dla zadowalających rezultatów. Można jednak pozbyć się większości niechcianego owłosienia na długi czas, a finalnie koszty, w porównaniu do wydatków na maszynki do golenia, kremy do depilacji, woski i inne kosmetyki oraz zabiegi, są mniejszymi. Efekty zaś zdecydowanie bardziej zadowalającymi.

Mitem zaś jest, iż zabieg można wykonywać na skórze opalonej. Zarówno opalenizna z solarium, uzyskana z pomocą preparatów samoopalających, jak i ta całkowicie naturalna stanowi przeciwwskazanie do wykonania zabiegu. Światło lasera płynące do mieszka włosowego może bowiem spowodować jego zniszczenie, rozproszenie w skórze, a następnie bolesne i nieestetyczne podrażnienia.

Co ważne, depilacja laserowa wykazuje odmienną skuteczność, w zależności od zastosowanego urządzenia, ale i indywidualnych predyspozycji osoby poddającej się zabiegowi. Odmienne efekty uzyskamy w zależności od karnacji oraz koloru owłosienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *