Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – jak przygotować skórę?

Usuwanie niechcianego owłosienia laserem to już powszechna metoda występująca w salonach medycyny estetycznej. W jaki sposób jednak właściwie przygotować skórę do depilacji laserowej, aby nie narazić się na negatywne konsekwencje?

Jak zadbać o skórę przed depilacją laserową?

Najwięcej troski przed przyłożeniem wiązki lasera wymaga skóra sucha. Na mniej więcej 2 – 3 tygodnie przed zabiegiem warto zainwestować w jakościowy, najlepiej naturalny krem regenerująco – nawilżający do stosowania 2 – 3 razy dziennie. Im częściej, tym lepiej. Do kremu przyda się też spore nawadnianie. Pij więcej wody niż zwykle. Depilacja laserowa nie współgra zdecydowanie z opalaniem. Nie zaleca się opalania w ogóle (groźba wystąpienia poważnych przebarwień). Tuż przed depilacją laserową skórę odpowiednio oczyść. To znaczy, że trzeba się ogolić (pewna strefa powinna zostać z włosami do przetestowania wiązki, w zależności od wcześniejszych ustaleń z gabinetem medycyny estetycznej). Uważaj, aby przed depilacją laserową nie nakładać na skórę absolutnie żadnych substancji.

O czym jeszcze warto pamiętać?

nie wyrywaj włosków przy planowaniu depilacji laserowej,

nie pij herbatek ziołowych, ponieważ często źle reagują z zabiegiem,

wyeliminuj kremy z witaminą A.

Testowanie lasera konieczne jest przed podjęciem ostatecznej decyzji o depilacji

Niezależnie od skali przygotowań skóry do depilacji laserowej umów się na bezpłatne konsultacje dermatologiczne, które pozwolą ocenić potencjał terapii. Wstępne przyłożenie głowicy lasera do ciała umożliwia analizę dyskomfortu, czy dodatkowych czynności, które należy podjąć do eliminacji skutków ubocznych. Nawilżona, dokładnie ogolona skóra, bez opalenizny to absolutne minimum przed depilacją laserową. Używaj naturalnych preparatów do codziennej pielęgnacji skóry, szczególnie wrażliwej, suchej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *