Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – spełni Twoje marzenie o gładkiej skórze

depilacja-laserowaMasz już dość włosków na nogach czy pod pachami? Regularne golenie zajmuje ci dużo czasu, a depilator boli? Jeżeli tak, warto pomyśleć o skorzystaniu z zabiegu depilacji laserowej pozwalającego na trwałe usuniecie niechcianego owłosienia z każdej partii ciała oraz z twarzy.

Moda na gładkie ciało ma się dobrze już od wielu lat. Z depilacji korzysta wobec tego większość pań, a także niektórzy mężczyźni. Do wyboru mamy szeroką gamę metod usuwania zbędnego owłosienia – golenie, depilowanie depilatorem, wyrywanie podczas woskowania czy rozpuszczanie z użyciem specjalnych kremów. Jednak żadna z tych metod nie usuwa włosków stale. Jest to możliwe tylko z użyciem zabiegów depilacji laserowej.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest zabiegiem prowadzonym z użyciem specjalnych urządzeń laserowych – emitujących wiązkę skoncentrowanego światła. Wykorzystuje zjawisko fototermolizy. Dochodzi wówczas do pochłaniania energii lasera przez melaninę – barwnik we włosach i cebulkach włosowych, który wraz z nimi ulega zniszczeniu. W związku z tym zabiegi laserowe najlepiej działają na włoskach ciemniejszych, w których znajduje się dużą ilość melaniny, a także na skórze jaśniejszej. Zbyt jasne włoski albo zbyt ciemna skóra dają gorsze rezultaty lub mogą być nawet przeciwwskazaniem do zabiegu.

Sam zabieg polega na przykładaniu do odpowiednio przygotowanej skóry głowicy urządzenia laserowego. Po naciśnięciu przycisku emituje on „strzał” doprowadzający do zniszczenia włosków i cebulek. Towarzyszy temu najczęściej uczucie pieczenia czy szczypania, dlatego dla poprawy komfortu zabiegu stosuje się maści znieczulające.

Możemy depilować takie partie ciała i twarzy jak:

  • nogi – łydki oraz uda

  • pachy

  • strefę bikini

  • pośladki

  • brzuch

  • plecy

  • ręce – ramiona i przedramiona

  • wąsik na twarzy

Wobec tego depilacja laserowa pozwala na usuniecie zbędnych włosków praktycznie z każdego miejsca. Dzięki temu wybierają ją nie tylko kobiety, które chcą cieszyć się gładką skórą, ale również mężczyźni, którym również zależy na braku problemów z owłosieniem.

Kiedy możemy cieszyć się gładką skórą?

Jednak pojedynczy zabieg to za mało, aby od razu skóra była gładka i piękna na zawsze. Włoski są w różnych fazach wzrostu, dlatego jedne z nich rosną i są widoczne na skórze, inne z kolei pozostają uśpione w jej wnętrzu. Dlatego rekomenduje się przeprowadzenie minimum 4 zabiegów depilacji laserowej w odstępach od 4 do 12 tygodni w celu usunięcia większości włosków. Zabieg nie pozwala na stuprocentowe usunięcie wszystkich włosków. Szacuje się, że po trzecim zabiegu likwiduje się około 90 procent wszystkich włosów.

Ceny zabiegów kształtują się następująco: od 250 złotych za laserową depilację bikini, od 650 złotych na nogi, od 150 złotych na brzuch, od 50 złotych na wargę górną.

Na bezpieczne zabiegi depilacji laserowej zaprasza Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej „Bona Dea” w Krakowie. W jej ofercie znajdziemy szeroką gamę zabiegów służących urodzie i zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *