Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – zacznij teraz by zdążyć przed latem

Gładka skóra to marzenie każdej z nas. Kiedyś było to marzenie niemożliwe i kobiety borykały się z wieloma kompleksami. Potem zwykła depilacja ułatwiła życie, jednak konieczność powtarzania tej czynności co drugi dzień potrafi być męcząca… Może więc spróbować depilację laserową? To bezpieczna i skuteczna nowoczesna technika usuwania niechcianych włosów. Jeśli się jednak zdecydujesz zacznij już dziś, aby zdążyć przed latem.

 

Depilacja laserowa

Energia laserowa pochłaniana jest przez ciemny barwnik włosa, a następnie zmieniając się w energię termiczną niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa, bez uszkodzenia otaczającej skóry. Depilacje laserową można przeprowadzić na niemal całym ciele. Podczas jednego zabiegu można trwale usunąć około 30% włosów. Dlatego konieczne jest powtarzanie zabiegu około 4-5 razy. Wynika to z faktu, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie, część z nich znajduje się w fazie wzrostu i właśnie one reagują na światło lasera. To idealna metoda dla wszystkich, którzy pragną uzyskać szybki i trwały efekt gładkiej skóry. Po prawidłowo przeprowadzonej kuracji laserowej włosy nie odrastają. Skuteczność depilacji laserem diodowym sięga nawet do 95% w przypadkach, gdy mamy do czynienia z włosami ciemnymi i grubymi, natomiast u osób z włosami nie w pełni ciemnymi i cieńszymi efekt usuwania owłosienia okaże się gorszy.

 

Efekt jest fantastyczny – jednak zanim się dojdzie do wymarzonej i gładkiej skóry na zawsze trzeba kilka razy powtórzyć całą procedurę.  Warto więc zacząć jak najszybciej zabiegi, ponieważ jest kilka rzecz, z których będzie trzeba zrezygnować przed zabiegiem. Jest to przede wszystkim opalenizna i to pod każdą postacią. Skóry nie należy opalać na 3 tygodnie przed zabiegiem. Nie można również stosować kremów samoopalających, konieczna jest rezygnacja z solarium na miesiąc przed zabiegiem. Również depilacja nie jest mile widziana. Już na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wolno wyrywać włosów, nie można również używać kremów depilujących na tydzień przed zabiegiem. Nie dopuszczalna jest również depilacja woskiem i wyrywanie włosów pęsetą. Zrezygnuj również z peelingu chemicznego na 4 tygodnie przed depilacją laserową.

Depilacja laserowa Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *