Dieta

Dieta diabetic – pyszny i zdrowy jadłospis dla osób z cukrzycą

Osoby, które mają cukrzycę albo znajdują się w stanie przedcukrzycowym powinni przestrzegać specjalnej diety. Dieta diabetic odpowiada potrzebom osób z cukrzycą oraz wszystkich, którzy chcą jej uniknąć, Menu dla osób z cukrzycą jest dość restrykcyjne, gdyż bazuje na produktach z niskim oraz średnim indeksem glikemicznym. Jednak nie stanowi ono monotonnego menu. Dieta ta ma na celu uzupełnienie terapii farmakologicznej obejmującej leki doustne przeciwcukrzycowymi, a także zapobieganie rozwojowi cukrzycy.

Odpowiednio zbilansowany jadłospis – wsparcie dla osób z cukrzycą

Właściwie skomponowane menu opiera się o odpowiednio wybrane produkty o określonej liczbie kalorii. Dieta antycukrzycowa wspomaga regulowanie poziomu cukru we krwi zapewniając jednocześnie wszelkie niezbędne składniki odżywcze. Niezależnie od tego czy zmagasz się z cukrzycą czy tylko podejrzewasz, gdyż jesz zbyt dużo słodyczy – warto, abyś poznał zasady zdrowego odżywiania oraz zalecenia dla osób chorych. Na stronie  https://nutridieta.pl/catering-dietetyczny-katowice/ można wybrać dietę pudełkową dla wszystkich, którzy walczą z cukrzycą.

Regularne posiłki i zdrowe nawyki żywieniowe

Gdy okazuje się, że masz zbyt wysokie stężenie glukozy we krwi – powinieneś natychmiast zadbać o właściwą dietę, dzięki której możesz kontrolować gwałtowne skoki cukru. Jeśli nie przepadasz za mięsem – możesz przejść na menu wegetariańskie lub przynajmniej ograniczyć spożycie mięsa do dwóch lub trzech razy w tygodniu.

Jadłospis dla diabetyka

Według wielu dietetyków i lekarzy najlepsze rezultaty w walce z cukrzycą daje dieta z niewielką ilością węglowodanów, za to z wyższą zawartością białka. Dietetycy zalecają także ograniczenie ilość soli kuchennej, a także nasyconych kwasów tłuszczowych. Z kolei ważnym wyznacznikiem zdrowego menu są produkty o niskim indeksie glikemicznym. Warto także spożywać duże ilości błonnika pokarmowego zawartego w otrębach, migdałach i rodzynkach, a także warzywach strączkowych oraz suszonych śliwkach. Jego rolą jest oczyszczanie organizmu z toksycznych złogów i utrzymanie w dobrej formie układu pokarmowego. Z kolei dobra kondycja układu trawiennego ma bezpośredni wpływ na harmonijne funkcjonowanie całego organizmu. Do produktów szczególnie zalecanych w tej diecie należy wołowina, awokado zawierające zdrowe tłuszcze, a także masło orzechowe, które zapobiega rozwojowi cukrzycy. Ponadto warto jeść warzywa i owoce, m.in. jabłka oraz brokuły, które obfitują w cenne składniki mineralne.

Leczenie dzięki zdrowej diecie

Warto pamiętać, że cukrzyca typu II, czyli tzw. nabyta, często prowadzi do wielu chorób metabolicznych. Pierwszym krokiem w leczeniu tej choroby powinna być zmiana stylu życia, co oznacza prawidłowo opracowaną dietę oraz aktywność fizyczną. Aby uniknąć groźnych następstw tej choroby warto przejść na zdrową dietę, a jeśli samodzielne przygotowywanie posiłków o odpowiedniej wartości odżywczej przysparza nam trudności – warto postawić na catering dietetyczny. Każde danie jest świeże, smaczne i odpowiednio zbilansowane w taki sposób, aby sprzyjać zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *