Dieta,  Sport

Dieta, ruch a także suplementy, czyli odchudzanie w pigułce

Odchudzanie to czasochłonny proces wymagający wielu poświęceń, jednak w walce o utratę zbędnych kilogramów warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż efekty mogą być naprawdę bardzo obiecujące.

Odchudzanie to czasochłonny proces wymagający wielu poświęceń, jednak w walce o utratę zbędnych kilogramów warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż efekty mogą być naprawdę bardzo obiecujące.

Obecnie na wielu stronach internetowych, a także w gazetach można znaleźć tysiące przeróżnych sposobów na zgubienie zbędnych kilogramów poprzez redukcję tkanki tłuszczowej, jednak najważniejsze w tym wszystkim są trzy aspekty, a mianowicie dieta, aktywność fizyczna, a także suplementy na odchudzanie. Jedynie połączenie tych trzech elementów może zaowocować widocznymi efektami w postaci smukłej sylwetki.

Najważniejsze zasady

Proces odchudzania wymaga wielu poświęceń, dlatego też zdecydowana większość osób poddaje się już po kilku dniach, co jest oczywiście bardzo dużym błędem.

Absolutna podstawa to odpowiednia dieta, a także aktywność fizyczna, dlatego też osoby, które chciałyby stracić więcej niż 3-4 kg powinny najlepiej skonsultować się z dietetykiem, a także trenerem personalnym, którzy ułożą odpowiedni plan działania. Oczywiście można również na własną rękę podjąć się temu zadaniu, jednak należy przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad.

Zdrowe odchudzanie to czasochłonny proces, dlatego też, aby zobaczyć pierwsze efekty, należy dać sobie co najmniej miesiąc na zrzucenie około 2 kg. Oczywiście istnieją sposoby na zrzucenie takiej ilości kilogramów nawet w jeden tydzień, jednak nie odbije się to zbyt korzystnie na ogólnym stanie zdrowia.

Kolejną ważną kwestią jest niedopuszczanie do silnego głodu, gdyż w takim przypadku można pochłonąć większą ilość kalorii i cały proces pójdzie na marne.

Niezwykle ważne jest to, aby jadać regularnie o stałych porach najlepiej 5 posiłków dziennie i to bez podjadania, gdyż jedynie w taki sposób organizm będzie prawidłowo funkcjonował, a tkanka tłuszczowa zacznie powoli zmniejszać swoją objętość. Trzymanie się tych zasad z pewnością odbije się bardzo korzystnie nie tylko na utracie zbędnych kilogramów, ale również na samopoczuciu oraz ogólnym stanie zdrowia.

Zdrowa dieta

W walce o zgrabną sylwetkę absolutną podstawę stanowi odpowiednia dieta a na niejednym blogu poświęconemu odchudzaniu można znaleźć bardzo ciekawe przepisy, które przyspieszając metabolizm, doprowadzają do redukcji tkanki tłuszczowej.

Aby jednak znaleźć odpowiednią stronę, warto posłużyć się przeglądarką internetową, wpisując odpowiednie słowo np. „odchudzanie blog” i po chwili powinno wyświetlić się wiele wyników. Wracając jednak do zdrowej diety odchudzającej najważniejszą kwestią jest stopniowe ograniczenie ilości spożywanych kalorii, cukrów prostych oraz tłuszczów, które w organizmie odkładają się właśnie w postaci tkanki tłuszczowej.

Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie, które powinno być obfite, jednak rodzaj spożywanych produktów odgrywa kluczową rolę. Rano warto postawić na sycące dania składające się najlepiej z wysoko wartościowego białka oraz pełnoziarnistych produktów spożywczych. Produkty te zaspokajają głód na wiele godzin, nie powodując nagłych skoków poziomu cukru we krwi, co w procesie odchudzania odgrywa kluczową kwestię.

Pomiędzy posiłkami nie należy podjadać, natomiast w trakcie posiłku nie należy przyjmować żadnych płynów, gdyż spowalnia to metabolizm. Z codziennej diety należy wyeliminować tłuste potrawy, słodycze, fast foody, gazowane napoje, alkohol, a także słone przekąski, które odkładając się w postaci tkanki tłuszczowej, powodują przyrost masy ciała.

W codziennym menu nie powinno natomiast zabraknąć świeżych warzyw i owoców, nieprzetworzonych produktów spożywczych, niegazowanej wody, a także chudej wędliny.

Aktywność fizyczna

Odpowiednia dieta w trakcie odchudzania odgrywa kluczową rolę, jednak bez aktywności fizycznej nie ma co spodziewać się zadowalających efektów. Ruch przyspiesza przemianę materii, a także modeluje sylwetkę, jednak rodzaj wykonywanych ćwiczeń odgrywa bardzo dużą rolę.

fotolia_116787431_m

fotolia_116787431_m.jpg

Świetnym sposobem na utratę zbędnych kilogramów jest np. pływanie, jazda na rowerze, taniec, zajęcia fitness, a także ćwiczenia wykonywane na siłowni, jednak niezwykle istotne jest to, aby wszystkie ćwiczenia wykonywać regularnie, gdyż jedynie w taki sposób efekty będą bardzo szybko widoczne.

Suplementy diety

Wspomagającą przy odchudzaniu warto również postawić na tabletki na odchudzanie, których skład został skomponowany w taki sposób, aby w skuteczny sposób spalać tkankę tłuszczową.

Jednym z najbardziej polecanych produktów są tabletki acai, które zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością głównie z uwagi na to, iż są naprawdę bardzo skuteczne w działaniu. Przyjmowanie np: tabletki acai stymuluje metabolizm, a także obniża łaknienie co w procesie odchudzania stanowi kluczową kwestię.

Z czego jednak wynikają odchudzające właściwości tabletek acai? Niejedne reklamowane w telewizji tabletki na odchudzanie okazują się nieskuteczne, jednak w przypadku tabletek acai o czymś takim nie ma praktycznie mowy ze względu na niezwykłe właściwości samych jagód.

Jagody acai zawierają bardzo duże ilości błonnika będącego sprzymierzeńcem odchudzania, ponieważ działa on jak szczotka, wymiatając z organizmu zbędne produkty przemiany materii, które zalegając w określonych miejscach, prowadzą do powiększania się tkanki tłuszczowej. Podczas odchudzania niezwykle ważne jest ograniczenie ilości spożywanych kalorii a dzięki tabletkom acai jest to możliwe, ponieważ na długi czas dają poczucie sytości.

Warto również wiedzieć, iż takie tabletki na odchudzanie zaliczają się do tzw. grupy termogeników, gdyż zwiększając temperaturę ciała, pobierają niezbędną do pracy energię wprost z tkanki tłuszczowej, która w związku z tym zaczyna powoli się spalać.

Decydując się jednak na stosowanie takich tabletkach, nie należy przy tym zapominać o odpowiedniej diecie, a także aktywności fizycznej, ponieważ jedynie połączenie w jedną całość tych trzech elementów okazuje się skuteczne w walce z tkanką tłuszczową odkładającą się głównie na udach, pośladkach i brzuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *