Dieta

Dietetyk stacjonarny czy online?

Dietetycy online w ostatnim czasie zyskują na popularności. Są pomocni zarówno przy planach na odchudzanie, jak i wszelkich problemach zdrowotnych i ustalaniu diety związanej z nietolerancjami pokarmowymi.

Mnóstwo osób tylko i wyłącznie wymyśla wymówki w kwestii zdrowego stylu życia, odchudzania czy poprawy swojej sylwetki. Pomocny w tym przypadku jest internet, dzięki któremu bez wychodzenia z domu można skontaktować się z dietetykiem i od razu rozpocząć zupełnie nowy rozdział w swoim życiu. W obecnych czasach dietetyk online zaczyna zdobywać coraz większą popularność, oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy ceni swój czas. Dietetycy online powstają przede wszystkim z myślą o takich osobach. Nie trzeba już wybierać się do żadnej poradni, a cała współpraca przebiega za pośrednictwem internetu.

Czym zajmuje się dietetyk internetowy?

Dietetyk wdraża w życie swojego klienta dokładnie opracowany plan żywieniowy, który nie różni się niczym od tego, który byłby układany podczas konsultacji w cztery oczy. Plan powinien zgadzać się z kulinarnymi preferencjami danego klienta. Nie trzeba również martwić się o obecność w nim nielubianych potraw w codziennej diecie. Nie ma także obowiązku katowania się dietami znalezionymi w internecie. Klient otrzymuje od dietetyk indywidualną oraz doskonale współgrającą z ciałem listę potraw, które będą uczestniczyły z nim w walce o wymarzoną figurę. Wszystko bez wychodzenia z domu i stania w ciągnących się, długich kolejkach. Wirtualny dietetyk jest wstanie zapewnić jadłospis, który będzie zawierał różnorodne produkty tworzące razem swoistą bombę witaminową. Zapewni ona sytość do końca danego dnia. Z profesjonalnym dietetykiem dieta będzie prawdziwą przyjemnością. Poza tym dietetycy online często dzielą się swoją wiedzą w internecie – na swoich stronach internetowych publikują wartościowe artykuły.

Wizyta u dietetyka

Największą wadą tradycyjnej wizyty u dietetyka jest niepasująca pora dnia. Konsultacja online jest zdecydowanie większym udogodnieniem w tej kwestii. Można w ten sposób zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Ułożenie diety przez internet trwa zdecydowanie szybciej w porównaniu do poradni specjalnie do tego przeznaczonej. Jedną z nielicznych wad odchudzania przez internet jest jest brak bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nie ma opcji, aby online dokładnie zbadać całe ciało. Dietetyk może również nie wiedzieć o chorobach metabolicznych klienta, gdyż nie miał możliwości, aby to zdiagnozować. Oczywiście nie jest to ogromny minus, ponieważ takie badania można wykonać w zupełnie dowolnym punkcie, który oferuje takie usługi.

Jakiego dietetyka wybrać?

Oferty widoczne w internecie na pierwszy rzut oka wydają się bardzo atrakcyjne przede wszystkim ze względu na cenę. Niestety należy pamiętać, że nie każdemu zależy na zdrowiu klienta, dlatego przy wyborze dietetyka online rekomenduje się korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych stron przez inne osoby. Cena za konsultacje z dietetykiem online nie może być zbyt niska, takie oferty powinno się zdecydowanie odrzucać. Przy wyborze swojego dietetyka trzeba kierować się tylko i wyłącznie zdrowiem, dlatego osoby, którym zależy na zdrowiu, dopracowanej diecie i szczegółowym wywiadzie powinny zdecydować się na dietetyka, który jest nie tylko doświadczony, ale również ma mnóstwo pozytywnych opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *