Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Dlaczego popadamy w uzależnienia?

W dzisiejszych czasach nie tylko picie i palenie są problemami. Problem jest znacznie większy i jest nim telewizja i Internet. Ile osób jest uzależnionych do grania? Takie osoby popadają w uzależnienia nie z ciekawości, ale z nudów. Jest nudno, a zatem można sobie pograć i się odstresować. Granie zaczyna zajmować nam więcej czasu niż zakładaliśmy. Nauka czy praca odchodzą na drugi plan, a my każdego ranka pół przytomni idziemy wykonywać swoje obowiązki. Długo nie damy rady tak żyć, ale my jeszcze tego nie wiemy.

 

Internet

Uzależnienie od Internetu to wielki problem na całym świecie. Internet daje nam anonimowość możemy odgrywać, kogo tylko chcemy. Jeśli dana osoba jest nieśmiała albo ma wielkie kompleksy to w interwencie może być, kim tylko zechce. Jeśli ktoś uwierzy w jej nową tożsamość to czy taka osoba będzie kiedykolwiek chciała wychodzić z Internetu i żyć swoim prawdziwym życiem? Niestety nigdy nie będzie chciała tego zrobić, bo boi się tego, co było dawniej. Siedzenie przy komputerze całymi dniami to wielki problem. Ludzie dzisiaj mają tysiące znajomych na portalach społecznościowych, których nawet nie znają.

 

Powody uzależnień

Po porostu mamy do wszystkiego dostęp. Każdy ma dzisiaj w domu komputer, a jeśli nie komputer to nowoczesny telefon. Można siedzieć w Internecie i bawić się ile tylko chcemy. Telewizja i setki programów to też dzisiaj norma. Nie wspominając już o takich uzależnieniach jak picie, palenie i narkotyki, bo do tych używek również mamy bardzo łatwy dostęp. Krótko mówiąc dostępność wszystkich używek i możliwości jest tak duża, że trudno znaleźć kogoś, kto nie byłby w stanie się uzależnić.

 

Leczenie alkoholizmu w Warszawie: http://leczyc.pl/leczenie-alkoholizmu/leczenie-farmakologiczne/ – NZOZ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *