Dieta,  Zdrowie i Uroda

Dlaczego warto spożywać błonnik witalny

Błonnik witalny jest suplementem diety, który jest całkowicie naturalny, w sposób najkorzystniejszy dla ludzkiego organizmu uzupełnia niedobory błonnika w diecie. Błonnik witalny składa się z łuski babki jajowatej oraz nasion babki płesznik. Głównym zadaniem błonnika jest wspomaganie walki z nadwagą oraz poprawa funkcjonowania układu pokarmowego. Poza tym błonnik witalny obniża poziom cukru we krwi oraz zapobiega miażdżycy.

Błonnik witalny jest suplementem diety, który może być stosowany, aby uzupełnić niedobory błonnika pokarmowego. Jest on w 100% produktem naturalnym. Błonnik witalny są to po prostu włókna roślinne, które nie są w procesie trawienia rozpuszczalne. Mimo tego, błonnik poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego, w znacznej mierze oczyszcza jelita, usuwa z organizmu toksyny oraz reguluje poziom cukru we krwi. Stosowanie błonnika w swojej diecie poleca się głównie osobom z nadwagą, cukrzycą oraz miażdżycą. Badania dowodzą, że dieta współczesnych Europejczyków jest uboga w błonnik, dlatego zaleca się stosowanie błonnika powszechnie.

babka-jBabka jajowata – łupiny

Łupiny babki jajowatej, które są składnikiem błonnika witalnego, mają dużą ilość śluzu. Dzięki temu, mają one zdolność do absorbowania dużej ilości wody, przez co pęcznieją. W wyniku tego treści pokarmowe w jelitach są zmiękczane, co bardzo pomaga osobom z zaparciami. Nasiona wchłaniają nadmiar wody, przywracając stałą konsystencję masy kałowej, dzięki czemu bardzo dobrze działają również w przypadku biegunek.

Babka płesznik – nasiona

babka-pNasiona babki płesznik w swoim składzie zawierają substancje pęczniejące w jelitach, dzięki czemu działają przeczyszczająco. Nasiona te mają właściwość wchłaniania wody, mało tego absorbują one również toksyny oraz niekorzystne dla organizmu składniki przemiany materii. Zadziwiające jest to, że nasiona potrafią wchłonąć ilości wielokrotnie przewyższające ich własną masę. Wytwarzany jest wówczas śluz oraz tworzony żel, który ułatwia przemieszczanie treści pokarmowej w jelitach. Dzięki temu można bardzo skutecznie zapobiec zaparciom, poprawić perystaltykę jelit oraz trawienie.

Do czego potrzebny jest błonnik?

Błonnik jest bardzo istotnym i nieodzownym składnikiem diety. Dzięki błonnikowi jelita są oczyszczane, ponieważ włókna roślinne działają na  jelita niczym szczotka. Poza tym, dzięki temu, że błonnik pęcznieje, dłużej jesteśmy syci. Dzięki tym właściwościom dieta bogata w błonnik polecana jest osobom borykającym się z nadwaga raz chcącym pozbyć się zbędnych kilogramów.

Kilka powodów, dla których powinieneś kupić błonnik witalny

  • Błonnik witalny skutecznie zwalcza zbyt wysoki cholesterol. Pęczniejący błonnik „łapie” oraz usuwa kasy żółciowe z jelit, dzięki czemu z organizmu usuwane są nadmiary cholesterolu. Dzięki temu, że błonnik nie jest rozpuszczalny, wpływa na obniżenie trójglicerydów we krwi, a więc zmniejsza ryzyko powstania miażdżycy.
  • Błonnik polecany jest dla osób z problemami jelitowymi, dzięki temu, że przemieszcza się przez cały układ pokarmowy w formie właściwie niezmienionej. Jedyna zmiana polega na wchłanianiu wody, a co za tym idzie zwiększeniu masy kałowej. Dzięki temu organizm szybciej pozbywa się niestrawionych, zalegających resztek. W ten sposób likwidowany jest problem zaparć, a wypróżnienia są regularne.
  • Błonnik rozwiązuje też problem nadmiaru glukozy we krwi. Błonnik witalny opóźnia przemianę węglowodanów, przez co blokowany jest dostęp glukozy do krwi, więc zmniejszane jest wydzielanie insuliny i poziom cukru we krwi staje się stabilny.
  • Błonnik pomaga pozbyć się toksyn, kwasów żółciowych, metali ciężkich, a nawet substancji rakotwórczych.

Gdzie kupić? Zamów najtaniej na: http://sprobuj.to/super-foods/152-blonnik-witalny-cena.html

Jak stosować błonnik witalny?

Zaleca się przyjmowanie błonnika witalnego 2 razy dziennie po 1-2 łyżeczki. W cięższych przypadkach można zwiększyć dawki do 3 razy dziennie. Każdą porcję błonnika należy rozpuścić w szklance płynu – nie musi być to woda, może być herbata, sok, mleko. 3 łyżeczki należy rozpuścić w około 0,5 l płynu(woda, mleko, sok czy nawet zupa). Najlepiej jest przyjmować błonnik na przynajmniej pół godziny przed posiłkiem oraz po posiłku. Dzięki temu wywołamy efekt sytości Należy pamiętać, aby nigdy nie przyjmować w błonnika nierozpuszczonego oraz na noc. W czasie kiedy stosujemy błonnik należy przyjmować przynajmniej 2 litry płynów dziennie.

Błonnik witalny dobrze łączyć ze spożywaniem innych super foods, np. zielonym jęczmieniem, więcej informacji tutaj: http://sprobuj.to/super-foods/146-mlody-zielony-jeczmien-cena.html

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *