Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Dobra torba medyczna dla lekarzy i pielęgniarek

Dlaczego lekarz powinien zaopatrzyć się w torbę medyczną?

Torby medyczne w odróżnieniu od standardowych plecaków i toreb są pod względem funkcjonalności specjalnie przystosowane do przenoszenia sprzętu i materiałów medycznych, jak i jeśli chodzi o ich wytrzymałość i trwałość, do specyficznych warunków (jak chociażby narażenie na wysoką temperaturę, wilgoć, przenoszenie dużej ilości materiałów i narzędzi), w jakich są one użytkowane. Zwykłe torby mogłyby nie wytrzymać przeciążeń, na jakie narażają je lekarze w swojej pracy. W produkcji toreb lekarskich zastosowano takie materiały jak specjalna wzmacniana tkanina rip-stop i nici rdzeniowe, które zapobiegają rozwarstwieniu się materiału i uszkodzeniu torby.

Jak zbudowana jest torba medyczna i co można w niej przenosić?

Torba dla lekarza posiada szereg przegródek, schowków, komór, kieszonek i uchwytów, które ułatwiają przenoszenie za ich pomocą narzędzi niezbędnych do wykonywania pracy przez lekarza, jak chociażby zestaw opatrunków, woda utleniona, lekarstwa, skalpel, rękawiczki, nożyczki, latarka czy kołnierz ortopedyczny. W zależności od potrzeb lekarza istnieje możliwość zakupienia torby o różnych rozmiarach i pojemności, w standardowym czerwonym kolorze, jak i w kilku innych odcieniach. Wśród toreb dla lekarzy znajdują się także torby specjalnie dostosowane do przenoszenia takiego sprzętu jak defibrylator, ssak elektryczny czy zestaw tlenowy w bezpieczny sposób, dzięki wypełnieniu komory torby pianką i jej dodatkowemu usztywnieniu, co gwarantuje, że sprzęt ten nie ulegnie zniszczeniu podczas transportu, jak i podczas wykonywania akcji ratunkowych.

Specjalistyczne torby dla lekarza posiadają uchwyty do noszenia ich w ręku, jak i na ramieniu z pomocą specjalnego pasa, który może być zdejmowany, co zapewnia dużą wygodę użytkowania takich toreb. Zamyka się je na rzepy lub wygodny zamek, co umożliwia w szybki sposób wydobyć z torby niezbędny do pracy sprzęt czy narzędzia.

 

Dobrej jakości torby medyczne dla lekarzy można znaleźć tutaj – http://www.sklepratownik24.pl/torby-medyczne.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *