Stomatologia

Dobry stomatolog i dbanie o stan uzębienia

Podstawą zdrowego wyglądu są poniekąd białe i zdrowe zęby, świadczą one o zdrowym stylu życia i higienie osobistej. Aby utrzymać piękny uśmiech niezbędne są wizyty u stomatologa, który będzie dbał o stan naszego uzębienia.

 Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwalają uniknąć uszczerbków w uzębieniu jak i zapobiegać rozprzestrzenianiu się próchnicy i niszczeniu zębów. 

Co w przypadku złego stanu uzębienia?

Nowoczesna stomatologia oferuje nam wiele wyjść z sytuacji kiedy nasze zęby ulegają zepsuciu, jednym z nich jest oczywiście leczenie kanałowe. Ten rodzaj leczenia zębów polega na głębokiej i inwazyjnej metodzie ingerencji w strukturę zęba w celu leczenia bólu. Następstwem leczenia kanałowego jest plomba w miejscu dziury powstałej po wiertle stomatologicznym. 

Leczenie te jest ostatnią deską ratunku przed utratą naszego uzębienia, jednak nawet w tak drastycznym przypadku nic jeszcze nie jest stracone. Dla osób które na wczesnym, bądź późniejszym etapie życia zaniedbały stan swojego uzębienia też istnieje rozwiązanie w postaci implantów stomatologicznych. Implanty tego rodzaju pozwalają nam nie tylko zachować estetyczny wygląd ale również podnieść swoją samoocenę jak i zwiększyć pewność siebie. Implanty zębów nie należą do tanich rozwiązań, lepsze implanty mogą kosztować nawet do 3000 zł co jest kwotą osiągalną dla wielu jednak nie każdego.

Problemy krzywych zębów.

Zęby nie są zawsze idealne i proste białe, dlatego szczególnie w młodym wieku warto w nie ingerować aby ich stan w przyszłości był zadowalający. Kluczem do prostych i pięknych zębów jest ortodoncja. Zakłady ortodontyczne pomagają osobą z krzywym zgryzem na jego korekcję a następnie zwiększenie swojej pewności siebie i poczucia własnej wartości. Prostowanie zębów i sama ortodoncja polega w dużej mierze na założeniu aparatu na zęby, który stopniowo je prostuje powodując ich naprostowanie z czasem ich noszenia.

 

Dobry stomatolog to dziś bardzo rzadko spotykana osoba i jeżeli już go znajdziemy najlepiej nie zmieniać go zbyt często. Leczenie się u jednego dentysty zapewnia nam zaufanie i pewność że nasze zęby zostaną wyleczone w dobry i bezpieczny dla nas sposób w rozsądnej cenie.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *