Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Dobrze dopasowany biustonosz

USŁUGA BRA-FITTINGU (ang. dopasowanie biustonosza) to usługa, która na rynku polskim stanowi nowość, podczas gdy np. w Wielkiej Brytanii należy do standardów obsługi klienta w większości sklepów z bielizną.   BRA-FITTING to fachowa pomoc przy doborze odpowiedniego rozmiaru i fasonu biustonosza. To także porady dotyczące zakładania, noszenia i dbania o bieliznę.

W polskich sklepach obserwujemy bardzo ograniczoną ofertę handlową w zakresie rozmiarów i fasonów biustonoszy. Kupienie dobrze dopasowanego biustonosza na biust o niestandardowych rozmiarach (za taki uważa się biust o rozmiarze miseczki powyżej D) nie jest łatwym zadaniem. W sklepach szeroko dostępną ofertę stanowi bielizna o rozmiarach miseczek od A do D. W ramach tej oferty wraz ze wzrostem miseczki wzrasta obwód biustonosza. To pozwala sądzić, że producenci przyjmują założenie: im większy biust tym szerszy obwód pod biustem. W efekcie wszystkie panie, które są szczupłe i mają duży biust  a także te, które są puszyste, lecz ich biust jest niewielki, są zdane na źle dopasowane, zbyt małe (pod względem rozmiaru miseczki) lub zbyt luźne biustonosze. Z konieczności zadowalają się ofertą dostępną na rynku. Nie mają możliwości korzystania z szerokiego wyboru bielizny, z którego korzystają kobiety wpisujące się rozmiarami w standard ustanowiony przez producentów. Ten sam problem dotyczy dwuczęściowych kostiumów kąpielowych – przepiękne fasony i modele są dostępne jedynie dla pań, które noszą biustonosze w rozmiarach miseczek A-D. Jednocześnie kostiumy jednoczęściowe, produkowane bez fiszbin, zakrywają biust nie podtrzymując go i nie formując.

Szacuje się, że 90% kobiet w Polsce nosi źle dopasowane biustonosze. Tylko 10% potrafi samodzielnie dobrać bieliznę w odpowiedni sposób.

Podstawowe objawy źle dobranego biustonosza:

–  pas biustonosza nie znajduje się w linii równoległej do podłoża i nie przylega ściśle do ciała

– fiszbiny nie okalają spodniej części piersi i nie wskazują swoją zewnętrzną stroną środka pachy

– panel biustonosza nie przylega do mostka klatki piersiowej lub uciska wewnętrzną stronę piersi

 – piersi nie mieszczą się w miseczkach, materiał miseczek się marszczy lub uciska skórę piersi

JAK BIUSTONOSZ WPŁYWA NA KONDYCJĘ NASZEGO BIUSTU?

ZDROWIE: Podstawowym powodem, dla którego należy nosić dobrze dopasowany biustonosz, jest zdrowie. Odpowiednio ściśliwy pas biustonosza sprawia, że kobieta zaczyna się prostować, przestaje się garbić, ściąga łopatki i ramiona, odciąża kręgosłup. Ramiączka nie obcierają skóry ramion, fiszbiny nie ranią biustu. Przy dobrze dobranym biustonoszu piersi nie są narażone na utratę jędrności. Jest to szczególnie ważne podczas uprawiania sportu, w okresie ciąży oraz laktacji. Noszenie przez lata źle dobranych biustonoszy powoduje zniekształcenie i szybsze wiotczenie biustu.

WYGODA: W bieliźnie kobiety spędzają cały dzień (są też panie, które w bieliźnie śpią).
W przypadku większego biustu codzienne czynności wymagające wysiłku fizycznego (np. podbiegnięcie do autobusu) bez odpowiednio podtrzymującego biustonosza stają się krępujące. Przy dobrze dobranej bieliźnie piersi przez cały dzień wyglądają perfekcyjnie. Dobrze dopasowany biustonosz pozwala bez skrępowania korzystać z zajęć sportowych typu fitness, aerobik, jazda konna, tenis, jogging etc. W tym wypadku zadaniem biustonosza jest nie tylko podtrzymanie biustu ale przede wszystkim jego unieruchomienie.

KOBIECOŚĆ I SAMOAKCEPTACJA: Dobrze dobrany biustonosz pozwala kobietom poczuć się seksownie i pewnie. Często leczy kobiety z kompleksów i braku akceptacji własnej sylwetki. Optycznie potrafi odjąć kilka centymetrów w talii. Zróżnicowane modele biustonoszy dają różne efekty – w zależności od oczekiwań pań – np. mniej lub bardziej wyeksponowany dekolt lub optyczne powiększenie lub zmniejszenie piersi.

MAMBRA

PODSTAWOWE INFORMACJE O FIRMIE:

SKLEPY MAMBRA to wyjątkowe miejsca z bielizną dla kobiet, które chcą czuć się pięknie i komfortowo. W MamBra kobiety, które dotychczas miały problem ze znalezieniem odpowiedniego biustonosza, bez skrepowania mogą przymierzyć i zakupić bieliznę w przyjaznej dla siebie atmosferze. Specjalnością firmy MamBra jest usługa bra-fittingu
(ang. dopasowanie bielizny) i sprzedaż biustonoszy o rozmiarach miseczek D-K. Zakres rozmiarowy oferty jest bardzo duży – zaczyna się od 60 cm w obwodzie pod biustem a kończy na 110 cm. MamBra oferuje bieliznę najwyższej jakości, o sprawdzonej konstrukcji i wytrzymałości materiałów, jednocześnie stawia na nowoczesne modele i najnowsze trendy w modzie. Klientki MamBra dowiadują się jak prawidłowo mierzyć biust, na co zwracać uwagę przy doborze perfekcyjnego stanika, jak kupować i jak dbać o piękną i idealnie dopasowaną bieliznę. Nigdy nie są zdane tylko na siebie, zawsze mogą liczyć na fachową pomoc i poradę wykwalifikowanego personelu.

Właścicielkami MamBra są:  Magdalena Kokoszczyńska i Katarzyna Deskur.

Adresy sklepów:

 Al. Niepodległości 46/50e (przy stacji metro Wierzbno), Warszawa

Ul. Sławkowska 16 (3 min od Rynku Głównego), Kraków

W sklepach MamBra każda kobieta może liczyć na fachową pomoc i dobór bielizny: na co dzień, na wielkie wyjścia, do głębokich dekoltów, do topów bez ramiączek, do bluzek o wyciętych ramionach. MamBra oferuje specjalistyczne biustonosze sportowe, ciążowe i do karmienia oraz stroje kąpielowe, do których stosuje takie same zasady jakie obowiązują przy doborze bielizny.

więcej informacji na: www.mambra.pl

Tagi: zabieg powiększania piersi, chirurgia plastyczna warszawa, chirurgia plastyczna szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *