Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Dodatkowe oświetlenie szpitalnego łóżka, czyli zalety paneli nadłóżkowych

Panele nadłóżkowe funkcjonują również pod nazwą zestawy nadłóżkowe, czy też panele przyłóżkowe. Ich charakterystyczną cechą jest przede wszystkim wielofunkcyjność. Nowoczesne i nowatorskie rozwiązania w najbardziej konkurencyjnych cenach oferuje inmed.pl. Główne funkcje jakie posiadają panele nadłóżkowe to: oświetlenie ogólne sali, oświetlenie dla pacjenta, oświetlenie nocne, zasilanie w energię elektryczną i zasilanie w gazy medyczne czy też próżnie. Dodatkowo mogą zawierać funkcje takie jak: gniazda telefoniczne, gniazda komputerowe, radio ze złączem USB czy gniazda słuchawkowe.

 

W jednym urządzeniu zawarta jest funkcyjność wielu innych urządzeń, co pozwala nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale również zasoby finansowe, które musielibyśmy przeznaczyć na montaż dodatkowych gniazd czy urządzeń medycznych. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie nie tylko dla pacjentów, ale również dla szpitala. Panele nadłóżkowe mają nie tylko wiele istotnych funkcji, ale również bardzo ciekawy design, który może urozmaicić wystrój sali chorych, mogą występować w wielu gamach kolorystycznych oraz różnych wymiarach co pozwoli dopasować je do wielu wnętrz.

 

Firma INMED-Karczewscy daje możliwość dowolnej konfiguracji paneli, co jest bardzo istotną kwestią ponieważ pozwala na dostosowanie jego funkcji, wyposażenia i wyglądu do konkretnych preferencji i potrzeb klienta. To klient decyduje o rodzaju i wersji panelu, jak również o jego kolorystyce, wymiarach oraz jego wyposażeniu.

 

Dodatkowe oświetlenie szpitalne ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla pacjentów, ponieważ jeśli mają oni ochotę poczytać książkę, będą mieli taką możliwość w komfortowych warunkach, nie wysilając dodatkowo wzroku, co nie naraża ich na kolejne uszczerbki na zdrowiu. Ponadto, czy nie zdarzyło nam się leżąc w szpitalu, aby naszła nas ochota na przykład na posłuchanie muzyki, skorzystanie z Internetu czy telefonu bez konieczności szukania gniazdek elektrycznych do podłączenia sprzętu po całym szpitalu. Oświetlenie nocne umożliwia pacjentom bezpieczny powrót w porze nocnej do łóżka np. z toalety. Delikatna poświata oświetla łóżko nie przeszkadzając innym pacjentom. Nowoczesne panele nadłóżkowe poza oświetleniem jarzeniowym dają możliwość wyboru użytkownikowi oświetlenia LED, które jest znacznie oszczędniejsze w eksploatacji.

 

Szpital sam w sobie kojarzy się wielu osobom z miejscem smutnym i ponurym, w którym myśli się jedynie o chorobie. Nowoczesne panele nadłóżkowe pozwalają zmienić te skojarzenia, ponieważ oferują nie tylko funkcjonalność, ale również możliwość rozrywki, która jest tak bardzo potrzebna właśnie w takich miejscach. Zestawy nadłóżkowe gwarantują komfort, wielofunkcyjność, niespotykany design, który można dowolnie modyfikować, ale również poprawę zdrowia, ponieważ gazy medyczne, które są w nim zainstalowane mogą się przyczynić do uratowania pacjentowi życia w nagłych sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *