Stomatologia

Dostępne zabiegi w przychodniach stomatologicznych

Stan uzębienia wpływa na ogólny stan zdrowia, nieleczone stany zapalne w obrębie jamy ustnej rozprzestrzeniają się na inne organy.

Udając się do przychodni stomatologicznej można skorzystać z dostępnych zabiegów, które przeprowadza stomatolog zarówno w postaci zabiegów prewencyjnych, jak również profilaktyki próchnicy, chirurgii szczękowej oraz protetyki. Kompleksowe i profesjonalne zabiegi stomatologiczne obejmują różne dziedziny tego działu medycyny.

Dostępne zabiegi w przychodniach stomatologicznych

Zabiegi protetyczne 

Mosty

   Most jest stałym zamiennikiem brakującego zęba lub zębów. Robi się to przez wycisk zębowy korekcyjny, który ostatecznie podtrzymują most. Most jest zazwyczaj tworzony z metalu szlachetnego i porcelany i jest mocowany w ustach (w przeciwieństwie do protez, które można usunąć).

Korony

   Korona jest rodzajem nakładki, która całkowicie pokrywa prawdziwy ząb. Jest wykonany z metalu, porcelany i jest mocowany w jamie ustnej. Korony można montować w miejscach, w których ząb się złamał, zniszczył lub po prostu by zęby wyglądały lepiej. Aby dopasować koronę, stomatolog spiłuje stary ząb, a na korzeniu zostanie zamocowana korona.

Wypełnienia

   Wypełnienia są wykorzystywane do naprawy otworu w zębie spowodowanym rozkładem. Najczęstszym rodzajem wypełniania jest amalgamat, wykonany z mieszanki metali, w tym rtęci, srebra, cyny, miedzi i cynku. Stomatolog wykorzystuje najbardziej odpowiedni rodzaj zgodnie z potrzebami klinicznymi. Choroby próchnicze zębów wymagają zastosowania plomby po całkowitym usunięciu zmian chorobowych. Kompleksowe i profesjonalne leczenie stomatologiczne obejmuje

Chirurgia szczękowa

  Zabiegi, jakim poddawani są pacjenci w zakresie chirurgii szczękowej obejmują skomplikowane ekstrakcje zębów, na przykład usuwanie nieprawidłowo położonych ósemek czy też dłutowanie zębów zastanych. Stomatolog wykonuje także nacięcie ropnia i usuwa torbiele, zdarza się, że pacjent poddawany jest drobnym zabiegom na gruczołach ślinowych.

   Obecne zabiegi stomatologiczne wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjenci nie cierpią i chętniej zgłaszają się również na wizyty kontrolne, podczas których stomatolog może wcześniej wykryć ubytki i choroby dziąseł. Mali pacjenci traktowani są w sposób wyjątkowy i z wielką troską aby zachęcić ich do kolejnych wizyt u stomatologa.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *