Zdrowie i Uroda

Jakie działanie wykazują peelingi i kiedy warto je stosować?

Odpowiednio dobrany do rodzaju cery peeling może znaczenie ją odświeżyć i przyczynić się do zniwelowania niedoskonałości. Stosowanie peelingu do całego ciała również wykazuje pozytywne działanie na skórę: oczyszcza i złuszcza martwy naskórek. Dlaczego jeszcze warto poddać się temu zabiegowi?

Właściwości peelingów

Peelingi wykazują działanie usuwające zanieczyszczenia i obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka. Skóra wytwarza bowiem komórki, które po wykonaniu swojego zadania, obumierają i złuszczają się – zastępowane są jednak innymi, dlatego mówi się, że skóra się regeneruje. Proces ten zwykle trwa około 28 dni, ale z wiekiem i w wyniku działania różnych czynników środowiskowych, może się wydłużyć. Efektem jest szara, zmęczona i szybciej starzejąca się skóra. Wtedy do gry wkraczają peelingi, których regularne stosowanie sprawia, że tempo złuszczenia się naskórka przyspiesza. Cera dzięki tym kosmetykom staje się gładsza, jędrniejsza, młodsza i lepiej ukrwiona.

Dlaczego warto stosować peelingi?

Trzeba mieć na uwadze, że występują różne rodzaje peelingów i należy je dobierać zgodnie z typem cery.  Stosowanie peelingów sprawia, że cera i skóra na całym ciele zyskuje zdrowszy koloryt. Ponadto, dzięki właściwościom oczyszczającym, skóra zostaje przygotowana do innych czynności pielęgnacyjnych. Szczególnie polecane jest zastosowanie peelingów przed nałożeniem maseczki, ponieważ peeling “otwiera” pory, dzięki czemu kosmetyki lepiej się wchłaniają. Z tego samego powodu dobrze jest usunąć zrogowaciały naskórek przed nałożeniem samoopalacza.

Kiedy zrezygnować z peelingów?

Peelingi (zwłaszcza oparte na kwasach owocowych) nie są wskazane dla osób narażonych na ekspozycję na słońce. Jeśli jednak w upalny dzień zaistnieje konieczność wyjścia na zewnątrz, koniecznie trzeba zaaplikować na skórze krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Innym przeciwwskazaniem do wykonania peelingu w warunkach domowych jest trądzik młodzieńczy lub różowaty. W przypadku wątpliwości, czy nasz stan skóry pozwala na taki zabieg, zawsze warto zasięgnąć opinii lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *