Artykuły zdrowie

E-papieros

Obecnie coraz więcej młodych osób zaczyna swoją przygodę z paleniem papierosów bardzo wcześnie. Jak wiadomo substancje w nich zawarte mają destrukcyjny wpływ na organizm każdego człowieka niezależnie od wieku oraz płci. Substancje smoliste zawarte w papierosach są główną przyczyną powstawania raka płuc. Każdy palacz doskonale wie, że niełatwo jest pokonać nałóg, dlatego od pewnego czasu na rynku można spotkać zamienniki tradycyjnych wyrobów tytoniowych w postaci e-papierosa. Zdania dotyczące ich wpływu na organizm są podzielone. Natomiast warto zaznaczyć, iż owe zamienniki nie posiadają w swym składzie tlenku węgla. Dodatkowo zdaniem ekspertów, e-papierosy nie powodują powstawania raka, gdyż para powstająca podczas wydychania nie zawiera żadnych szkodliwych składników oprócz nikotyny. E-papieros składa się przede wszystkim z wody, gliceryny, nikotyny i glikolu propylenowego. Większość palaczy, którzy korzystają z elektronicznych papierosów już nigdy nie powraca do tradycyjnych, ponadto wielu osobą udaje się raz na zawsze pozbyć nałogu.

Na rynku istnieje wiele rodzajów elektronicznych papierosów począwszy od jednorazowych-nie zawierają wymiennych wkładów po te wielokrotnego użytku. Jeśli chodzi o jednorazowe to zastępują one 30 tradycyjnych papierosów. Oprócz tego należy dodać, że e-papierosy posiadają wiele smaków. Najbardziej popularne są tradycyjne, które smakiem nie różnią się od zwykłych wyrobów tytoniowych, natomiast można także wyróżnić miętowe, jabłkowe, wiśniowe, waniliowe, czekoladowe i wiele innych. Wybór zależy od gustów.

Wspominając o e-papierosach należy także dodać to, że koszty związane z zakupem wkładów są znacznie mniejsze niż zakup kilku, a nawet kilkunastu paczek zwykłych papierosów miesięcznie. Przykładowo cena kartridża wynosi 2,50zł, natomiast cena liquidu, który można zakupić na znanych portalach internetowych wynosi np. 9zł za 10 ml. Taka ilość płynu swobodnie starcza na długi okres użytkowania. Jak podają pewne źródła 1 e-papieros średnio kosztuje osoby po niego sięgające ok. 2,50zł, a nie jak w przypadku normalnej paczki od 10zł w górę. Warto zastanowić się, czy nie lepiej zastąpić szkodliwe papierosy zawierające wiele substancji rakotwórczych na nowoczesne e-papierosy, dzięki którym można zaoszczędzić sporo pieniędzy, a w przyszłości na zawsze pożegnać się z tym wyniszczającym organizm człowieka nałogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *