Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

ELIKSIR MŁODOŚCI – OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Zabiegi z wykorzystaniem własnej krwi są obecnie najnowocześniejszą metodą w walce o zachowanie młodości. Choć w medycynie estetycznej moda na osocze trwa od niedawna, to biologiczny potencjał płytek krwi w leczeniu uszkodzonych tkanek zaczęto wykorzystywać już pod koniec lat 90. XX w., głównie w ortopedii, w celu regeneracji ścięgien, naprawy chrząstki oraz zmniejszenia bólu w procesie pourazowym.

 

Eliksir młodości – sekret terapii PRP

Bogate w płytki osocze – PRP (Platelet-Rich Plasma) jest obecnie jedną z najbardziej innowacyjnych technologii wykorzystywanych w medycynie estetycznej i jako metoda kuracji anty-aging, skutecznie pobudza własny potencjał organizmu do regeneracji. Osocze bogatopłytkowe otrzymywane jest w procesie odwirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta. Uzyskany w ten sposób materiał zawiera nawet kilkunastokrotnie większą ilość płytek niż wartość bazowa krwi, co jest sekretem tej terapii, ponieważ dopiero 6-7-krotne stężenie płytek krwi jest wartością minimalną by pobudzić kolagen do regeneracji. W ten sposób z naszej własnej krwi może zostać stworzony indywidualny „eliksir młodości”.

 

Jak to działa?

Po wcześniejszej konsultacji, kolejną wizytę w gabinecie rozpoczniemy od pobrania niewielkiej ilości krwi, jaką następnie lekarz umieszcza w specjalistycznym separatorze i odwirowuje w celu wyodrębnienia czerwonych krwinek od bogatego w płytki osocza. Zwykle wystarcza do tego 10-60ml krwi. Uzyskany w ten sposób koncentrat pobiera się do strzykawki i aplikuje podskórnie, wykorzystując do tego klasyczną technikę mezoterapii bądź liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Wysoko skoncentrowane czynniki wzrostu w płytkach krwi stymulują komórki macierzyste do namnażania, odbudowy kolagenu oraz naczyń krwionośnych, dzięki czemu zabieg nawilża i uelastycznia skórę, a poprzez  poprawę jej struktury regeneruje i przywraca utraconą objętość. Cała procedura trwa około godziny. Zabieg daje długotrwały efekt, a pierwsze rezultaty terapii można zobaczyć w ciągu 1-2 tygodni.

 

Warto wiedzieć

Sposobów uzyskiwania osocza na naszym rynku jest kilka, a to, co je różni to stopień koncentracji płytek. Te gabinety w Polsce, które stosują zabiegi regeneracyjne PRP, w swojej ofercie posiadają nierzadko dwa systemy, dlatego specjaliści Wirtualnej Kliniki sugerują, by zwracać na to uwagę, ponieważ nie są one takie same. Obecnie najbardziej zaawansowanym jest Angel PRP System, którego komputerowy separator gwarantuje nawet 14-krotne zagęszczenie płytek. Poza wartością zagęszczenia materiału płytkowego, kryterium jakim należy się kierować jest także poziom hematokrytu w osoczu, który ma posiadać max. 4%. Wyższy bowiem może skutkować przebarwieniami skóry w miejscu aplikacji. Istotną kwestią w procesie samego zabiegu może okazać się zwiększona wrażliwość na ból u niektórych pacjentów. Należy pamiętać, iż pod żadnym pozorem nie stosuje się znieczulenia ogólnego, lecz miejscowe w postaci Lidokainy bądź maści EMLA. Istotnym kryterium tych zabiegów jest oczywiście ich koszt. Cena najczęściej uwzględnia poprzedzającą zabieg konsultację medyczną i kształtuje się od 1500–3500PLN  w zależności od systemu.Więcej o terapii można się dowiedzieć tutaj: http://wirtualnaklinika.pl/osocze-eliksir-mlodosci/

 

Czas na naturalne piękno

Procesy starzenia spowalniają odnowę naszych komórek, czego naturalnym następstwem stają się zmarszczki, skóra traci swą objętość, łysiejemy. Osocze bogatopłytkowe, zdaniem naszych ekspertów z wirtualnaklinika.pl, to nie tylko „eliksir”, lecz przede wszystkim naturalny stymulator wszystkich procesów samoodnowy, jakie słabną wraz z wiekiem. 100% biokompatybilność zabiegu z uwagi na autologiczną naturę PRP (ACR -Autologous Cellular Regeneration) sprawia, że jest on całkowicie bezpieczny dla naszego ciała i nie stwarza żadnego ryzyka infekcji czy alergii. To jest najistotniejszą cechą tej terapii, a docenią to szczególnie te osoby, które bardziej od chirurgii plastycznej czy preparatów chemicznych, cenią sobie naturalność i bezpieczeństwo płynące z własnej krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *