Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Elixine Revitalica Medyczne rozwiązanie w okresie menopauzy

Elixine Revitalica Lipo-strukturalny krem na dzień SPF15 to preparat stworzony dla skóry wymagającej, narażonej na skutki zmian hormonalnych związanych z wiekiem. Współpraca ze środowiskiem dermatologicznym oraz farmaceutyczne standardy produkcji pozwoliły opracować formuły odpowiadające fizjologicznym i biochemicznym potrzebom skóry w okresie menopauzy. Aktywne składniki przeciwzmarszczkowe, trwale poprawiające wygląd skóry po 50 r. ż., zostały zawieszone w innowacyjnej fizjobazie prewencyjnej – kompleksie substancji, których ubytki odpowiadają za hormonalne starzenie się skóry.

Skóra jest jednym z narządów trwale pozostających pod wpływem hormonów płciowych. Dalego też kobiece hormony – estrogeny wywierają silny wpływ zarówno na procesy biologiczne przebiegające w skórze, jak i na jej skład. Z wiekiem, gdy zmienia się gospodarka hormonalna organizmu i zanika cykl miesiączkowy (około 50. roku życia), zmniejsza się poziom produkcji estrogenów, co ma destrukcyjny wpływ na wszystkie warstwy skóry.

 

Poprzez zaburzenie procesu złuszczania się, naskórek staje się suchy i delikatny, a jego niektóre warstwy zanikają. W skórze właściwej zmniejsza się aktywność fibroblastów, odpowiedzialnych za wytwarzanie włókien kolagenu oraz hialuronianu sodu. W tkance podskórnej obserwuje się zanik tkanki tłuszczowej, która odpowiada za nadawanie skórze prawidłowej lipostruktury. W efekcie tych zmian skóra traci gęstość i pojawiają się na niej głębokie bruzdy oraz zmarszczki. Medycznym rozwiązaniem tych problemów jest Elixine Revitalica Lipo-strukturalny krem na dzień SPF 15, odpowiadający na potrzeby skóry w okresie menopauzy (po 50 r. ż).

 

 Lipo-strukturalny krem na dzień SPF 15

Przeciwdziała utracie napięcia i gęstości skóry w okresie menopauzy. Krem doskonale rewitalizuje zmęczoną skórę, pozostawia ją sprężystą i intensywnie nawilżoną. Preparat należy stosować codziennie rano na oczyszczoną skórę twarzy i szyi.

Zawarty w preparacie Perenityl™, opatentowany ekstrakt roślinny (unikalne połączenie związków fitosteroli, flawonoidów, kwasu ursolowego oraz polikosanoli), działa silnie przeciwrodnikowo i przeciwzapalnie, odbudowuje zniszczony naskórek, zapobiega wiotczeniu skóry oraz zmniejsza głębokość zmarszczek.

Działanie substancji aktywnych w lipo-strukturalnym kremie na dzień Elixine Revitalica

 

Skuteczność działania Perenityl™ – zmiana parametrów zmarszczek

 

Badania* potwierdzają, że zastosowanie Perenityl™ w stężeniu 2,5% zapewnia długotrwałe działanie przeciwzmarszczkowe, zmniejszając liczbę, powierzchnię, długość i głębokość zmarszczek.

 

* Badanie porównawcze na grupie kobiet w wieku od 40 do 62 lat.

 

 

 

Lipobelle Soyaglycone – skutecznie poprawia metabolizm komórkowy oraz strukturę włókien kolagenowych, łagodząc efekty hormonalnego starzenia się skóry. Zawiera czyste bioaktywne formy fitoestrogenów z soi, która jest bogata w genisteinę. Dzięki swojej aktywnej formie oraz unikalnej liposomowej strukturze penetruje głębsze warstwy naskórka.

Fotostabilne filtry UVB: SPF15/ UVA: SPF10 chronią przed promieniowaniem UVA i UVB, zapobiegając fotostarzeniu i wspierając naturalne mechanizmy obronne skóry.

Fotostabilne filtry UVB: SPF15/ UVA: SPF10 chronią przed promieniowaniem UVA i UVB, zapobiegając fotostarzeniu i wspierając naturalne mechanizmy obronne skóry.

Fizjobaza prewencyjna w kremie zawiera: ceramidy, Tripeptyd, Lipochroman-6,NNKT, NMF, hialuronian sodu, fitoestrogeny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *