Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Zdrowie i Uroda

Fototerapia – jak korzystać z niej we własnym domu?

Ten prosty zabieg pomaga nam w walce o zdrowie dzięki wykorzystaniu leczniczej mocy światła. Jeśli chcemy za pomocą fototerapii pokonać choroby skóry, zwalczyć depresję lub złagodzić ból związany z reumatyzmem czy osteoporozą, możemy wybrać się na zabieg do specjalistycznego gabinetu lekarskiego lub odwiedzić sanatorium. Możemy też skorzystać z szerokiej oferty urządzeń, które pozwalają na czerpanie korzyści z fototerapii we własnym domu.

 

5_Fototerapia - jak korzystać z niej we własnym domuLampa do domowego użytku – jakie cechy powinna posiadać?

Większość osób, które szukają takiego urządzenia z myślą o użytku domowym, koncentruje się na wszechstronności. Inwestycja w lampę, która pomaga w walce z licznymi przypadłościami, z pewnością jest rozsądnym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać i o takich cechach jak wygoda oraz bezpieczeństwo. Dla osób, które chcą zainwestować w większą lampę, przydatną na przykład w walce z bólami pleców, dobrym rozwiązaniem będą urządzenia wyposażone w praktyczny statyw. Mniejsze urządzenia powinny być z kolei poręczne, tak, by z ich obsługą mogła sobie poradzić nawet starsza osoba cierpiąca na artretyzm. By móc z takiego urządzenia korzystać bez obaw, należy wybrać te lampy, które nie emitują promieni UV, jak np. lampa Bioptron.

 

Komu domowe urządzenie do fototerapii przyda się w szczególności?

Choć lampy emitujące lecznicze światło mogą się przydać każdemu z nas, istnieje grupa schorzeń, w walce z którymi domowe urządzenie do fototerapii będzie wyjątkowo cennym wsparciem. Wygodę takiego rozwiązania z pewnością docenią osoby cierpiące z powodu chorób przewlekłych, które sprawiają sporo bólu. Dotyczy to m.in. osteoporozy i reumatoidalnego zapalenia stawów – chorób, które poważnie ograniczają samodzielność pacjenta i są źródłem wielu cierpień. Urządzenia do fototerapii przydatne będą również w tych domach, w których mieszkają osoby starsze i schorowane. W ich przypadku lampy mogą skutecznie wspierać proces leczenia ran związanych z odparzeniami oraz z odleżynami. Ponieważ światło skierowane w obolałe miejsce poprawia mikrokrążenie i przyspiesza produkcję kolagenu, rany będą się szybciej goić, a to najlepsza ochrona przed rozwojem stanu zapalnego.

Lampy do fototerapii sprawdzą się też w domach, w których są małe dzieci. W ich przypadku najczęstszym problemem są kontuzje doznawane w trakcie zabawy, choć w przypadku niemowląt częstym i niebezpiecznym problemem są odparzenia – przykre pamiątki związane z noszeniem pieluszek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *