Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Funkcja, zalety oraz wady zabiegu endermologii

Blizny, rozstępy, cellulit, nadwaga, zmarszczki, zwiotczała skóra, widoczne naczynka… Jest bardzo wiele powodów, dla których przestajemy akceptować swoje ciało. Nie zawsze wystarcza zmiana diety czy częstsza aktywność fizyczna. Czasami ciało jak na złość – nie poddaje się tego typu zabiegom, konsekwentnie poddając się upływowi czasu. Co wtedy? Na szczęście w XXI wieku nie jesteśmy pozbawieni innych rozwiązań. Do niedawna przeszkodę dla wielu osób stanowiła inwazyjność, niedostępność bądź kosztowność takich zabiegów. Współcześnie – za sprawą medycyny to już przeszłość.

Zabieg endermologii nie tylko nie jest inwazyjny, ale też może być stosowany jako swoiste panaceum – przynajmniej jeśli chodzi o defekty skórne. Dodatkowo – nawet w naszym kraju można go wykonać w wielu salonach kosmetycznych (również tych na terenie niewielkich miast), a koszty są umiarkowane. Zwłaszcza, gdy podliczymy sumy wydawane na specjalistyczne (i niestety nie zawsze skuteczne) preparaty kosmetyczne.

Korzyści płynące z zabiegu

Masaż próżniowy jest dla naszego organizmu niemal zbawienny. Pozwala na uzyskanie efektu limfatycznego – a więc wspomaga oczyszczanie z toksyn. Oprócz tego stymuluję przemianę materii oraz korzystnie wpływa na ukrwienie oraz dotlenienie tkanek. Można więc stwierdzić, iż endermologia jest zarówno zabiegiem kosmetycznym, jak i prozdrowotnym. Co jednak z kosmetyką? Od wielu lat potwierdzenie znajduje teza, iż masaż próżniowy doskonale wpływa na redukcję cellulitu, a także blizn, rozstępów, zmarszczek. Dzięki tym specjalistycznym zabiegom możliwa jest także redukcja tkanki tłuszczowej – i to w dowolnie dobranym miejscu na naszym ciele. Wiele pań stosuje endermologię głównie po to, by pozbyć się w końcu niechcianej „skórki pomarańczowej”, z którą od lat się zmagają.

Modelowanie sylwetki to jednak tylko jedna z funkcji. Każdy większy gabinet kosmetyczny w Polsce (zarówno w większych miastach, jak Poznań, czy mniejszych, jak Bielsko – Biała), oferuje osobny zabieg endermologii skóry twarzy. Dzięki tej procedurze cera ma szansę odzyskać młody wygląd. Redukowane są zmarszczki, poprawia się owal twarzy – a wszystko to w wyniku wzrostu ilości kolagenu i elastyny w skórze. Poza kosmetyką, endermologia jest wykorzystywana w celach leczniczych. Już po kilku zabiegach pacjent może odczuć różnicę – usuwane są bóle mięśni, zmęczenie, regeneruje się tkanka bliznowata, redukowane są obrzęki, a także opuchlizny po operacjach plastycznych.

Gdzie jest haczyk?

Masaż – relaksujące doświadczenie (mimo iż wykonywany przez maszynę), który dodatkowo wpływa na elastyczność skóry, wyszczupla a także pomaga w niedługim czasie powrócić do pełnej sprawności po urazie czy kontuzji…Brzmi zbyt pięknie? Cóż, wprawdzie niewielkie, ale również endermologia ma wady. Przede wszystkim nie może być stosowana przez każdego – do przeciwwskazań należą m.in. choroba nowotworowa, problemy z żylakami, naczyniaki czy przepuklina (tylko, gdy są w miejscu, które chcemy poddać zabiegowi), a także okres ciąży i karmienia piersią. Poza tymi przypadkami endermologia jest jednak metodą bezpieczną dla zdrowia. Jedynym skutkiem ubocznym bywają niewielkie krwiaki po zabiegu, które jednak stopniowo zanikają. Drugą słabą stroną jeszcze kilka lat temu była dostępność zabiegu w Polsce, obecnie jednak – w samym tylko województwie mazowieckim aż 86 gabinetów ma w ofercie tę usługę. Oczywiście, najlepiej wyposażone są salony w większych miastach, niemniej również na terenie  tych mniejszych można poddać się zabiegowi endermologii (choć czasami na nieco starszym, co nie oznacza, że nieskutecznym sprzęcie). Przechodząc do kosztów – nie do końca można je uznać za wadę. Cena jednego, 35 – minutowego zabiegu waha się od 80 (tylko twarz), do 100 -140 złotych (całe ciało, różnice cen zależą też od miasta), a w przypadku całościowego zabiegu konieczne jest nabycie specjalnego kombinezonu za około 80 złotych. Wiele salonów oferuje jednak atrakcyjne pakiety – zatem pożądane efekty uzyskiwane przy całej serii możemy osiągnąć już inwestując 950 złotych (w cenie 10 zabiegów i kombinezon). Warto również pamiętać, iż rezultaty endermologii mogą być bardzo trwałe, wiele zależy jednak od nas. Właściwa dieta, aktywność fizyczna i pielęgnacja skóry – to dobre nawyki, które rozwijać trzeba.

Autor artykułu
Więcej o zabiegu
Endermologii można przeczytać na stronie gabinetu medycyny estetycznej Ladies Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *