Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Gdy kobieta zamienia się w matkę

Duży wpływ na zdrowie potomka ma psychiczne nastawienie jego matki. Jak wiadomo nie jest to rzeczą prostą z kobiety zamienić się w matkę. Wszystkie przemiany zachodzące w oraniźmie mają odbicie w psychice kobiety. Początkowo ciężarna zwykle cieszy się ze swojego stanu ale im większa ciąża tym większe dolegliwości ją dotykają a co za tym idzie i lęki.

Dobre samopoczucie mija wraz z następnymi kilogramami, zgagą, nudnościami. Kobieta zdaje sobie sprawę dużo wcześniej zanim się narodzi dziecko że oto już niedługo będzie miała więcej zmartwień i obowiązków. Martwi się czy maleństwo które nosi pod sercem prawidłowo się rozwija. Drży przed każdym kolejnym badaniem usg. Rozmyśla nad tym co kupić dla maluszka kiedy już będzie na świecie. Dlatego ważne jest żeby w tym okresie szczególnie uzmysławiać kobiecie ciężarnej jak ważna jest dla rodziny. Potrzebuje w tych dniach dużo wsparcia od najbliższych. Ważne jest utrzymanie domowego spokoju który pozwoli przebrnąć przez ten trudny dla kobiety okres.

Jakie zagrożenia niesie spożywanie używek w ciąży.

Kawa tak uwielbiana prawie przez wszystkich jest niestety ryzykownym trunkiem w ciąży. Jak donosi Food Standards Agency kawa a dokładnie kofeina może być szkodliwa dla płodu. U osób pijących kawę w ciąży dwa razy częściej występowały poronienia. Popijanie dużej ilości kawy może doprowadzić do przedwczesnego porodu czego zapewne każda przyszła, myśląca matka by sobie nie życzyła. Zalecana dawka kofeiny nie przekracza dwóch średnich filiżanek dziennie. Również czarna herbata może być zagrożeniem dla nowego potomka ponieważ zawiera ona wyżej wymienioną kofeinę . Dodatkowo ma właściwości które powodują zaparcia co jest szczególnie nie wskazane u kobiety w ciąży. Następną groźną dla płodu substancją jest alkohol. Nawet w niewielkiej ilości może spowodować nieodwracalne skutki uboczne w organiźmie małego człowieka. Wymienić  tu można uszkodzenie mózgu płodu, zespół ADHD, poronienia,  przedwczesne porody i niską wagę urodzeniową. Palenie tytoniu powoduje zwiększone ryzyko śmierci łóżeczkowej, urodzenia się dziecka martwego lub z niedowagą urodzeniową.

Szukasz dobrego ginekologa? Sprawdź ofertę kliniki ginekologiczne . Miła i przyjazna atmosfera w klinikach pomagają Pacjentkom podczas ciąży jak również przyczynia się do szybszego powrotu do pełnej sprawności, tym samym skracając do minimum okres rekonwalescencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *