Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Ginekolog jak wybrać najlepszego

O zdrowie należy dbać, jest to niezapleczalne i wszyscy o tym wiemy. Ale jak wybrać dla przykłady dobrego lekarza ginekologa.

Każda kobieta wie, że badania ginekologiczne powinno przeprowadzać się regularnie pod opieką zaufanego lekarza. Dobry ginekolog wrocław to podstawa zdrowia każdej kobiety.  Zdrowie jest najcenniejsze, dlatego nie warto zwlekać z wizytą i zaniedbywać badań. Badanie ginekologiczne zalecane jest każdej kobiecie. Pierwsze badanie powinno być przeprowadzone u kobiet, które ukończyły 16 lat lub rozpoczęły współżycie płciowe. Bardzo ważne jest również kontaktowanie się z lekarzem ginekologiem w przypadku wystąpienia objawów świadczących o stanach zapalnych narządów rodnych.

Podczas wizyty w gabinecie ginekologicznym powinno być wykonywane badanie piersi a w przypadku wystąpienia zmian w ich obrębie należy poddać się badaniu USG, a po przekroczeniu 40 roku życia należy regularnie wykonywać mammografię. Należy zaznaczyć, że bardzo ważne jest samodzielne, poprawne i regularne kontrolowanie piersi. W trakcie wizyty u lekarza należy poprosić o odpowiednie przeszkolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *