Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne,  Zdrowie i Uroda

Ginekologia estetyczna w Polsce.

W Polsce coraz więcej mówi się o estetyce miejsc intymnych. Wiele kobiet dowiedziało się o istnieniu zabiegów poprawiających wygląd okolic bikini, a coraz więcej z nich przekonuje się, że nie jest to ujma na ich kobiecości. Czy Polki korzystają z ginekologii estetycznej?

O tym jak w Polsce rozwija się medycyna estetyczna w zakresie ginekologii, opowie doktor Leszek Czekański, ginekolog z Radomskiego Centrum Ginekologiczno-Położniczego.

Czy kobiety w Polsce korzystają z zabiegów upiększających miejsca intymne?

– Wprawdzie niewiele pań, które przeszły taki zabieg, mówi o tym głośno, ale tak – ginekologia estetyczna staje się coraz popularniejsza również w Polsce. W naszym Centrum wykonujemy wiele tego typu zabiegów, przyjeżdżają do nas pacjentki z okolicznych miast, a także z Łodzi i Warszawy. Należy pamiętać, że ginekologia estetyczna to nie tylko zabiegi upiększające, ale także poprawiające komfort życia.

Czy pacjentki nie mówią o przebytych zabiegach ze względu na wstydliwy temat?

– Myślę, że po prostu nie mają potrzeby się tym dzielić, jednak niewiele z naszych pacjentek jest zawstydzonych. Przeważnie zabieg jest dla nich pewnego rodzaju ulgą, pozwala im poczuć się kobieco i komfortowo. Doceniają efekty i wiedzą, że warto było poddać się korekcji miejsc intymnych.

Jakie zabiegi wykonuje się najczęściej w ramach ginekologii estetycznej?

– W naszym Centrum Ginekologicznym, zdecydowaną większość, wśród zabiegów estetycznych, stanowi labioplastyka warg sromowych. Nadmiernie wystające wargi sromowe mniejsze są dla wielu pań prawdziwym utrapieniem nie tylko z przyczyn wizualnych. Dolegliwość ta jest również przyczyną wielu infekcji, a także zaburza komfort życia – utrudnia uprawianie sportu i często jest po prostu bolesna.

Dużo słyszy się ostatnio o liftingu pochwy, na czym polega ten zabieg?

– Lifting pochwy to jeden z tych zabiegów, które oprócz zwiększenia poczucia atrakcyjności u kobiety, przekładają się również na jej komfort życia. Wykonuje się go przy wystąpieniu zespołu rozluźnionej pochwy, leczenie obejmuje dwie metody, leczenie laserem lub chirurgiczną plastykę ścian pochwy.

Którym pacjentkom poleca się zabieg zwężenia pochwy?

– Lifting pochwy to najczęściej ratunek dla kobiet, które z uwagi na zbyt luźną pochwę, przestały odczuwać satysfakcję ze zbliżeń. Wiele pań wykonuje ten zabieg w okresie okołomenopauzalnym. Z wiekiem, skóra w miejscach intymnych traci na elastyczności podobnie jak i w innych obszarach ciała. Lifting pochwy ma na celu ujędrnienie i zwężenie okolic bikini. Starzejące się miejsca intymne, są dla wielu pań przyczyną kompleksów i rezygnacji z życia erotycznego. Jednak najczęstszym powodem wykonania zabiegu w naszym Centrum są przebyte porody, po których pochwa, u niektórych rodzących, ulega znacznemu rozluźnieniu.

Czy istnieją jakieś medyczne wskazania do wykonania takiego zabiegu?

– Oprócz oczywistych względów estetycznych oraz tych z zakresu życia erotycznego, zauważa się także pozytywne efekty liftingu pochwy w ramach leczenia suchości pochwy oraz wysiłkowego nietrzymania moczu. Ponadto, zespołowi luźnej pochwy często towarzyszy tzw. „niskie krocze”, czyli zmniejszenie odstępu między pochwą a odbytem. Z medycznego punktu widzenia jest to dość istotne wskazanie do leczenia. Pochwa jest w takiej sytuacji narażona na wiele infekcji, a co za tym idzie – problemów z upławami, grzybicą i nawracającymi stanami zapalnymi. Dla pacjentki jest to duży dyskomfort i powód do częstych wizyt w gabinecie ginekologicznym.

Każda kobieta zasługuje na to, by czuć się dobrze we własnej skórze. Dla niektórych, osiągnięcie pełni kobiecości jest związane z poddaniem się zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej. Medycyna w tej dziedzinie wciąż zaskakuje nowymi metodami leczenia i upiększania okolic bikini, a coraz więcej pacjentek, również w Polsce, docenia efekty tego typu zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *