Zdrowie i Uroda

Ginekologia estetyczna – zabiegi w xxi wieku

Ginekologia estetyczna dziś jest na tyle rozwiniętą dziedziną, iż można poradzić sobie z wieloma przypadłościami natury estetycznej, ale i typowo medycznej. Wpływa na to fakt unowocześnionych technologii, dostępu do metod, narzędzi i specyfików, dzięki którym każda kobieta może liczyć na poprawę wyglądu swoich narządów intymnych, zwiększenie doznań seksualnych, jak i pozbycie się uporczywych dolegliwości.

Jednym z kluczowych zabiegów jest laseroterapia ginekologiczna. W ogromnym stopniu pozwala pozbyć się problemu, jakim jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Dolegliwość spowodowana zwiotczeniem tkanek. Spotykana przede wszystkim u kobiet po 40tym i 50tym roku życia, ale także u pań, które mają za sobą porody oraz liczne ciąże. Laserowe leczenie w tym wypadku przebiega bezboleśnie. Poza wyeliminowaniem schorzenia wysiłkowego nietrzymania moczu, kobiety odczuwają również efekt w postaci lepszego nawilżenia pochwy, jak i odbudowy glikemicznej ścianek pochwy, co daje efekt w postaci zwiększonej elastyczności.

Innym zabiegiem, który pozwala poprawić estetykę okolic intymnych jest wybielanie warg sromowych oraz rejonu odbytu. U niektórych kobiet okolica ta ciemnieje ze względu na wyższe zgromadzenie melatoniny w ów miejscu. Może to być powodem odczuwania dyskomfortu. Z zastosowaniem lasera frakcyjnego specjalista jest w stanie przywrócić tej okolicy znacznie bardziej estetyczny wygląd.

Spora część problemów umiejscowionych w okolicach narządów intymnych wynika z skutków przebytych ciąż i porodów. Choć odmładzanie tych okolic wydaje się sensowne do wykonania u pań starszych, o tyle swoje zastosowanie znajduje bardzo często również u młodych kobiet, których drogi rodne po porodzie nie wróciły do swojego pierwotnego stanu. Rewitalizacja pochwy przeprowadzana jest także przy pomocy specjalnie dobranego lasera. Pozwala poprawić komfort życia intymnego i wygląd oraz strukturę narządów rodnych, a u pań w okresie okołomenopauzalnym redukuje nieprzyjemne dolegliwości związane ze starzeniem się tychże okolic.

Ginekologia estetyczna poprawia estetykę narządów intymnych, pozwalają uporać się z dolegliwościami natury medycznej, a także dają szansę na zwiększenie odczuwania satysfakcji seksualnej.
Artykuł powstał przy współpracy z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii La Nika – ginekologia estetyczna Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *