Artykuły dziecko,  Artykuły medyczne

Główne objawy uzależnienia

Główne objawy uzależnienia, to nienaturalne zachowanie, które wpływa destrukcyjnie na zdrowie i psychikę osoby uzależnionej. Uzależnienie jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych, finansowych, zawodowych czy rodzinnych.

W Polsce powstaje co raz więcej nowoczesnych klinik leczenia uzależnień. Zapewniają one dyskrecje oraz obsługę medyczną na najwyższym poziome. Rozwój Internetu, gier komputerowych, łatwy dostęp do narkotyków i przede wszystkim brak kontroli wśród rodziców powoduję, że coraz częściej ofiarami uzależnień są dzieci. Objawy mogące wskazywać na to, że dziecko bierze narkotyki, to nienaturalne oczy, apatia, nadmierna pobudliwość , kradzieże czy przedmioty znalezione w jego biurku – lufki czy plastikowe woreczki. W przypadku takich sygnałów należy udać się do specjalisty, ponieważ młodzież jest szczególna podatna na uzależnienie- brak leczenia może spowodować nieodwracalne zmiany w psychice czy śmierć.
Historia zna wiele przypadków, kiedy narkotyki czy alkohol powodowały upadek wielkich artystów czy sportowców. Jest to jednak problem, z którym borykają się ludzie niezależnie od wykształcenia, statusu majątkowego czy pozycji społecznej. Uzależnienie przychodzi bardzo łatwo, natomiast uwolnienie się od niego– przerasta większość ludzi. 
Nałogi towarzyszą człowiekowi od zawsze – kliniki leczenia uzależnień to dla wielu osób jedyny sposób by wyjść z nałogu. Narkomania czy alkoholizm to poważne choroby, które nieleczone, są przyczyną powolnej i bolesnej śmierci. Jednak uzależnić można się także przez leki (lekomania), hazard, seks, papierosy, słodycze, pracę czy komputer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *