Dieta,  Zdrowie i Uroda

Glukomannan na odchudzanie

Sklepowe i apteczne półki pełne są preparatów wspomagających odchudzanie. Jednak nie wszystkie są bezpieczne dla zdrowia, a część nie jest skuteczna. Co zatem wybrać, żeby zdrowo i efektywnie zrzucić zbędne kilogramy?

Błonnik a odchudzanie

Błonnik należy do węglowodanów złożonych, a znaleźć go można głównie w warzywach, owocach i produktach pełnoziarnistych. Nie jest trawiony i nie wchłania się z układu pokarmowego, dzięki czemu nie powoduje m.in. wzrostu poziomu cukru we krwi. Pomaga natomiast w spalaniu tłuszczów i wpływa na zmniejszenie odczuwania głodu.

Błonnik można podzielić na rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Z perspektywy odchudzania, istotne znaczenie w diecie ma drugi rodzaj, a szczególnie ten pozyskiwany z korzenia rośliny Amorphophallus konjac – to jedno z najbardziej znanych lepkich włókien dietetycznych, pomagający na dłużej zatrzymać uczucie sytości i zredukować masę ciała. Dzieje się tak, ponieważ lepkie włókna rozpuszczalne tworzą w jelitach substancję o konsystencji żelu. Ta z kolei spowalnia opróżnianie żołądka, a wydłuża czas niezbędny do trawienia pokarmów i wchłaniania witamin oraz mikroelementów. W konsekwencji uczucie sytości utrzymuje się dłużej, eliminując chęć podjadania.

Błonnik w kapsułkach

d512da7de1c966afc395b82597122af111nvRozpuszczalny błonnik można znaleźć w suplemencie diety Glukomannan 3000. Skuteczność tego produktu została potwierdzona przez EFSA – urząd sprawujący kontrolę nad normami dotyczącymi produktów żywnościowych, w tym suplementów diety. Jest także rekomendowany przez dietetyków i lekarzy zajmujących się leczeniem otyłości. Został zarejestrowany na podstawie procedury Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a produkcja odbywa się w polskim laboratorium, zgodnie z najwyższymi standardami.

Preparat przyjmuje się 3 razy dziennie, po dwie kapsułki. Pierwsze efekty w postaci zmniejszenia łaknienia można zaobserwować już po kilku dniach jego stosowania. Kolejne profity zaczną pojawiać się sukcesywnie, w efekcie prowadząc do redukcji masy ciała i uzyskania zadowalającej sylwetki. Co ważne – Glukomannan, dzięki specjalnie opracowanej formule, nie powoduje efektu jo-jo.

Ponadto stosowanie preparatu korzystnie wpływa na pracę układu trawienia, poprawia przemianę materii, zmniejsza wchłanianie substancji szkodliwych, pomaga odzyskać energię i doskonałe samopoczucie.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *